Bitcoin Ajandası

El Salvador Başkanından Yeni Bitcoin Alımına Sinyal!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador Başkanından Yeni Bitcoin Alımına Sinyal!

El Salvador Başkanından Yeni Bitcoin Alımına Sinyal!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Twitter hesabından yapmış olduğu bir açıklamayla dikkatleri üzerine çekti. Söz konusu açıklamalara göre dünya genelinde kripto paraları yasal hale getiren ilk ülke olma niteliği taşıyan El Salvador’da yeniden Bitcoin alımı gerçekleştirilebilir. Bilindiği üzere ülkede BTC alımlarını gerçekleştiren isim Nayib Bukele olurken, bu alımların bir telefon üzerinden gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Fakat söylentiler henüz doğrulanmış değil.

Yeni Bitcoin Alımı mı Gerçekleştirelim?

Yeni Bitcoin Alımı mı Gerçekleştirelim?
Yeni Bitcoin Alımı mı Gerçekleştirelim?

Rezervinde şuanda 2 bin 300’ü aşkın Bitcoin bulunan El Salvador, son düşüşlerle beraber büyük ölçüde zarar etti. Ülkenin Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamada zarar 40 milyon dolar civarında olduğu ve bu rakamın ülkenin GSMH’sinin yüzde 5’ine bile tekabül etmediği ifade edildi.  Bu açıklamaları paylaşan bir Bitcoin hesabına yanıt veren başkan Bukele, El Salvador olarak yeni bir alım yapılması gerektiğini söyleyip söylemediklerini sordu. Bu yanıt, yeni bir alımın sinyali olarak yorumlandı.

Bilindiği üzere El Salvador’da 2021 Eylül döneminde Bitcoin’in resmi para birimi olması için çalışmalar gerçekleştirilmiş ve dünya genelinde kripto paraları resmi olarak kabul eden ilk ülke olma unvanı kazandırılmıştı.

Değer kaybetmeye devam eden ve bu düşüşün ne kadar daha devam edeceği öngörülemeyen Bitcoin fiyatı haberin yazıldığı esnada 20 bin 468 dolardan işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir