Bitcoin Ajandası

El Salvador Bitcoin Madenciliğinde İlk Adımı Attı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador Bitcoin Madenciliğinde İlk Adımı Attı!

El Salvador Bitcoin Madenciliğinde İlk Adımı Attı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Öncesinde 8 Haziran meclisinde Bitcoin yasasında kabul gören ve sonrasında da 7 Eylül tarihinde yasaya dönüştüren El Salvador adeta bir Bitcoin ülkesi olma yolunda ilerlemek üzere Bitcoin madenciliğinde ilk adımı attı.

Devlet başkanı Nayib Bukele, aktif bir şekilde kullanılan Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaptığı videoda Bitcoin madenciliğinde ilk adımı attı. Bu ay içerisinde de Bitcoin’i tamamen resmileştiren ve yasayı yürürlüğe koyan Latin Amerika ülkesi El Salvador Bitcoin madenciliği üzerinden devam ediyor.

Bitcoin Madenciliğinde İlk Adımı Attı!

Bitcoin Madenciliğinde İlk Adımı Attı!
Bitcoin Madenciliğinde İlk Adımı Attı!

Bukele, Bitcoin yasasının kabul edilmesinden sonra Haziran ayında da devlet üzerinden bir jeotermal elektrik şirketine, Bitcoin madencilik tesislerine %100 yenilenebilir enerji sağlamayı hedefledi. Bunun üzerine de planların devreye girmesi talimatını da vermişti.

23 adet aktif volkanik dağı üzerinden önemli bir avantaj sağlayan El Salvador önümüzdeki haftalarda dönem içerisinde jeotermal enerji ile Bitcoin madenciliğine başlanmak üzere bekleniliyordu.

 Bukele Paylaştı Operasyonlar Başlıyor!

El Salvador Başkanı, Twitter’dan sürekli olarak, Bitcoin önde olmak üzere kripto para piyasaları kapsamında, ekonomi ve El Salvador hakkında da tweet’ler attı. Başkan Bukele, son paylaştığı video üzerinden madencilik kararı ile ne kadar ciddi olduğunu da bir kez daha göstermiş oldu.

Jepotermal enerji üzerinden elde edilen tesiste de görüntüler üzerinde Bitcoin madencilik cihazlarında net şekilde görülmekte. Bukele, tweet üzerinden ilk adımlar diyerek madencilik operasyonlarında kısa süre içerisinde geçileceğini de bildirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir