Bitcoin Ajandası

El Salvador Yeni Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador Yeni Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi!

El Salvador Yeni Bitcoin Alımı Gerçekleştirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Dünya genelinde kripto paraları yasal hale getiren ilk ülke El Salvador, zarar ettiği eleştirilerinin yapıldığı bu dönemde yeni Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Devlet Başkanı Bukele, yapılan alımların ekran fotoğraflarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Böylelikle Bitcoin’lerin 19 bin dolardan alındığı görüldü.

19 Bin Dolardan Bitcoin Alımı Yapıldı

19 Bin Dolardan Bitcoin Alımı Yapıldı
19 Bin Dolardan Bitcoin Alımı Yapıldı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, aktif olarak kullandığı Twitter hesabı üzerinden bitcoin aldığını duyurdu. Duyurusunda 19 bin dolardan 80 adet Bitcoin aldığını söyleyen Bukele, Bitcoin’in gelecek olduğunu söyledi ve ucuz fiyattan satış gerçekleştirdikleri için teşekkür etti.

Gerçekleştirilen bu yeni alımlarla beraber ülkenin rezervindeki BTC sayısı 2381’e ulaştı. En son Mayıs döneminde BTC alan El Salvador, 30 bin dolarlık fiyat ortalamasıyla 500 adet BTC’yi rezervine katmıştı. Başkan Nayib Bukele ve hükümeti, IMF gibi pek çok farklı uluslararası kurumdan zarar ettiğine yönelik eleştiri toplarken, kendi ülkesinin muhalefeti tarafından da eleştiri alıyor.

Zararın Miktarı Şimdilik Kayda Değer Değil

Geçtiğimiz günlerde konuyla alakalı bir açıklamada bulunan ülkenin Maliye Bakanı Zelaya, Bitcoin alımlarının El Salvador’un yıllık bütçesinin yalnızca yüzde 0,5’i kadar olduğunu söyledi. Ayrıca şimdilik BTC zararının kayda değer seviyede olmadığına da dikkat çekti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir