El Salvador Yeni Hamlesi Algorand ile Bitcoin Öncesi Şaşırttı!

El Salvador Yeni Hamlesi Algorand ile Bitcoin Öncesi Şaşırttı!

Haberler
Eylül 1, 2021 tarafından Esra Yılmaz
110
Yaklaşık bir hafta gibi sürede Bitcoin’in resmi para olacağı dönem yaklaşırken El Salvador yeni hamlesi Algorand ile altyapıda değişikliğe gitti.
El Salvador Yeni Hamlesi Algorand ile Bitcoin Öncesi Şaşırttı!

El Salvador devleti yeni hamlesi Algorant ile blok zincirleri üzerinden ülke içerisinde farklı bir blok zinciri altyapısını oluşturabilmek için Koibanx ile anlaşma yaptı.

Latin Amerikalı blok zinciri şirketi olan Koibanx, bu senenin sonu gelmeden resmi belge olan Algorand blok zinciri üzerinde dijital saklama yapılabileceğinii açıklayarak kullanıcıların dikkatini çekti. El Salvador yeni hamlesi Algorand ile sağlanacak olan ticari işlemlerin güvenliği, şeffaflığı ve hızlı olmasıyla Bitcoin’den önce davrandı.

El Salvador için Yeni Hamlesi Algorand Yararlı Olacak!

El Salvador için Yeni Hamlesi Algorand Yararlı Olacak!
El Salvador için Yeni Hamlesi Algorand Yararlı Olacak!

Koibanx CEO’su ve kurucu ortağı olan Leo Elduayen, El Salvador hükümeti için Bitcoin konusunda yasal para ilan etme aşamasındayken bu çabaların gerçekleştirildiği anda temas kurduğunu açıkladı. Elduayen, “Bu tür bir önlem almaya istekli bir hükumetin, blok zinciri teknolojisini diğer yönleriyle de kullanmaya ve bundan yararlanmaya açık olabileceğini düşündük” dedi.

El Salvador Ulusal Kayıt Merkezi ile Çalışıyor!

Şirket üzerinde proje işlemleri için El Salvador Ulusal Kayıt Merkezi (CNR) ile birlikte çalışma sağlıyor. Oluşan bu sistem üzerinde her kişi ya da kuruluşun belgeler üzerinde birliktelik sağlanan token ya da hash’leri içermesi ile kendi adreslerinin de olacağı dikkat çekti. Diğer yandan özel şirketlerde ya da kişilerde devlet kurumları ile arada kurulan süreçte tüm işlemler Algorand protokolüne kaydedilecek.

Algorand, kriptografi alanı içinde de önde gelen isimlerden olan Silvio Micali tarafından kurulumu sağlandı. Algorand ağı 2019 yılında haziran ayı döneminde aktif olarak çalışmaya başladı.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle