Bitcoin Ajandası

El Salvador’da Bitcoin Tahvili Gecikecek mi? Gözler Bakanlığın Açıklamasında!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador’da Bitcoin Tahvili Gecikecek mi? Gözler Bakanlığın Açıklamasında!

El Salvador’da Bitcoin Tahvili Gecikecek mi? Gözler Bakanlığın Açıklamasında!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

El Salvador’da bu hafta içinde açıklanması beklenen Bitcoin tahvilinin zamanında açıklanıp açıklanmayacağı merak konusu oldu.

Beklenen Bitcoin Tahvilleri Ne Zaman Çıkarılacak?

El Salvador Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre 15 – 20 Mart tarihleri arasında çıkarılması beklenen ülkenin Bitcoin tahvilinde yüksek ihtimalle gecikme yaşanması bekleniyor. Bakan Alejandro Zelaya Bitcoin tahvillerinin doğru bir zamanda çıkarılabilme konusunda küresel şartların önem teşkil ettiğine dikkat çekiyor.

Beklenen Bitcoin Tahvilleri Ne Zaman Çıkarılacak?
Beklenen Bitcoin Tahvilleri Ne Zaman Çıkarılacak?

Bakan Zelaya konuya ilişkin açıklamalarında dış faktörlere bağlı olarak Bitcoin tahvilinin çıkarılmasının gecikebileceğini dile getirdi. Bazı Pazar değişkenlerinin belirlenmesi gerektiğine dikkat çeken Bakan, Rusya ve Ukrayna arasında yaşananların öngörülebilecek bir durum olmadığını belirtti. Tahvillerin en doğru zamanda çıkarabilmesi için bu türden küresel şartların dikkate alınması gerektiğini vurguladı.   

Tahvil Tarihi olarak 15-20 Mart’a İşaret Edilmişti!

El Salvador Maliye Bakanı geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında, ülkenin BTC tahvilinin çıkarılması için 15 – 20 Mart tarih aralığına işaret ederek iyi bir zamanlama olabileceğini söylemişti.

Ülkenin BTC tahvili ilk olarak 2021 Kasım döneminde El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından açıklanmıştı. Başkan Bukele El Salvador’da gerçekleştirilen Bitcoin konferansında yaptığı açıklamayla tahvil satışlarıyla 1 milyon dolarlık gelir elde edileceğini belirtmişti. Elde edilen bu gelirin yarısının Bitcoin madenciliği üzerine yatırım olarak kullanılacağını, kalan miktarıyla da ek olarak Bitcoin alımı gerçekleştirileceğini ifade etmişti. Üstelik Devlet Başkanı Nayib Bukele ayrıca açıklamasında El Salvador’u bir Bitcoin şehri haline dönüştüreceklerine, bunun için başta BTC tahvili olmak üzere çeşitli çalışmalar yapılacağını da dikkat çekmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir