Bitcoin Ajandası

El Salvador’da Bitcoin Tahvillerine İmkân Sunacak Yasa Onaylandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador’da Bitcoin Tahvillerine İmkân Sunacak Yasa Onaylandı!

El Salvador’da Bitcoin Tahvillerine İmkân Sunacak Yasa Onaylandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

El Salvador Yasama Meclisi, dijital varlıkların ihracına yönelik yasayı onayladı. Bu sayede Bitcoin tahvillerinin de önü açılmış oldu.

Onaydan geçen yasa, El Salvador’daki halka arz edilen tüm dijital varlıkların transfer işlemlerinde yasal kesinlik sunan bir düzen sağlıyor.

Bitcoin Tahvillerinin Önü Açılıyor

Bitcoin Tahvillerinin Önü Açılıyor
Bitcoin Tahvillerinin Önü Açılıyor

Onaylanan bu yasayla beraber ülkedeki kripto varlıkların yönetim ve kontrolü için yeni bir kamu kurumu oluşturulacak.

Bitcoin, El Salvador’da yasal para birimi olarak kullanılmaya devam ediyor.

Ülkede yer alan muhalefet söz konusu bu yeni yasayla alakalı bazı iddialar ortaya attı. Yasanın kara para aklamayı, vergi kaçakçılığını ve daha çok borçlanmayı da beraberinde getireceğini iddia etti.

Yeni Düzenlemeyle Birçok Değişiklik Yapıldı

Hayata geçirilen bu düzenlemeyle beraber El Salvador’daki dijital varlıklarla alakalı hizmet sunan kuruluşların, bir kayıt sürecini tamamlaması ve öneride bulunulan yasa çerçevesinde pek çok farklı kurallara uyum sağlaması gerekecek. Bu türden kuruluşlar yararları, limitleri ve kısıtlamaları da dahil olmak üzere sunmayı planladıkları dijital varlıkların bir listesini çıkarmak durumunda kalacak. Bununla beraber şirket personellerinin isimlerini ve unvanlarını paylaşmanın dışında, siber güvenlik tedbirlerini ve müşteri hizmetleri gibi yetkinliklerini de ortaya çıkarmak durumunda kalacak.

Dijital varlık ihracı gerçekleştirenler, faaliyet gösterdikleri bölgeler ve ülkelerle alakalı bilgileri paylaşmak zorunda kalacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir