Bitcoin Ajandası

El Salvador’dan Sonra Panama’dan Önemli Kripto Para Hamlesi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador’dan Sonra Panama’dan Önemli Kripto Para Hamlesi!

El Salvador’dan Sonra Panama’dan Önemli Kripto Para Hamlesi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Daha öncelerde kanun tasarıları için hazırlığa geçmek istediklerini kongrede söyleyen Gabriel Silva tasarı bitimini meclise sunmak istedi ve artık Panama da önemli kripto para hamlesi için adım atmış oldu.

Kıyı bankacılığı ile önemli ülkelerden biri haline gelen ve dünya üzerinde “vergi cenneti” olarak geçen Panama’dan büyük ve önemli kripto para hamlesi geldi ve El Salvador’un hareketi sonrasında bir adım atmak için ardından Panama da bu sürece dahil oldu. Şimdi ise kongre üyelerinden olan Gabriel Silva, kripto paralar konusunda yasa tasarısını TSİ gece yarısında öne attı.

Panama’nın Önemli Kripto Para Hamlesi Bitcoin’den Farklı!

Panama’nın Önemli Kripto Para Hamlesi Bitcoin’den Farklı!
Panama’nın Önemli Kripto Para Hamlesi Bitcoin’den Farklı!

Yasa tasarılarında ilk göze gelen Bitcoin, kripto para terimleri yerine de kullanılırken Silva tarafından gelen tasarıda Panama’nın dijital ekonomi, blok zincir teknolojisi, kripto varlıklar ve internet konusunda dünyayla yarış içinde olması adına büyük hedefler belirlendi. Kanun tasarısı tamamen ülke bireyleri ve kuruluşları kripto paralarda ödeme olarak kullanılmak için izin veriyor. Ödemelerde konu içerisine de vergi dahil edilmektedir.

Mali Kurallarda Kesinlik Yok!

Kripto para girişimcisi Felipe Echandi, kripto paralarla ilgili mali kurallarda kesinlik olmadığını belirtti ve şunları söyledi:

“Kripto paraların ülkedeki konumu hakkında bir kesinlik bulunmuyor. Yasa tasarısıyla biz bunu getirmek istiyoruz. Bunun dünya çapında bir trend olduğuna inanıyoruz. Tasarı, ABD’de olduğu gibi kripto paraları sermaye kazancı olarak görüyor ve KDV’nin dışında tutuyor. Bizim burada sahip olduğumuz en büyük vizyon, Panama’nın bir DAO olması gerektiğidir. Hedeflenen, kripto şirketlerinin ülkemize gelmesi”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir