Bitcoin Ajandası

El Salvador’dan Yeni Bitcoin Alımı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. El Salvador’dan Yeni Bitcoin Alımı!

El Salvador’dan Yeni Bitcoin Alımı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

İlk etapta 400 BTC alımı yapan El Salvador, daha sonrasında fiyat üzerinde görülen düşüşle beraber bu sayıya 150 BTC daha ekleme yapan Orta Amerika ülkesi bugün de aynı şekilde yeni Bitcoin alımı yaptı ve toplam Bitcoin’i 700’e çıkardı.

Dünya çapında bir ilki başaran ve Bitcoin’i yasallaştıran El Salvador, Bitcoin üzerine gelen fiyat düşüşü ile beraber yeni bir alım daha yapacağını açıkladı. Sosyal medyada aktifliğini de devam ettiren devlet başkanı Bukele Twitter üzerinden yapılan açıklamada 150 Bitcoin alımının gerçekleştiğini duyurdu.

“Dipten aldık. 150 yeni coin! El Salvador’un şu anda 700 coin’i var. Eğer dipten alırsanız, sizi yenemezler. Başkan tavsiyesi…”

Yeni Bitcoin Alımı

Yeni Bitcoin Alımı
Yeni Bitcoin Alımı

Bilindiği gibi 7 Eylül günü toplamda 400 BTC alımı yaptığını açıklayan Bukele, kısa zamanda oluşan fiyat düşüşü ile Bitcoin’lere 150 BTC daha ekleme yapmıştı. El Salvador’un bu alımı üzerine Bitcoin yaklaşık 43 bin dolar olmuştu.

Ülke içerisinde bir kısım ise bu alım ve Bitcoin parasının yasallaştırılması üzerine ilan sebebiyle protesto etmişti. Bukele daha öncesinde ise yaptığı açıklamada bu kararın verildiğini ve asla geri dönüşün olmadığını belirtmişti. Bukele’nin tweet’leri kısa sürede binlerce RT, FAV ve yorum aldı.

İnsan Hakları Kuruluşu, Sayıştay’a Şikayet Etmişti!

Geçtiğimiz hafta 10 Eylül gibi bölgesel bir insan hakları ve şeffaflık organizasyonu olan Cristosal, ülkenin Bitcoin alımlarının yapmasına yönelik şikayetlerde bulunmuştu. Kurum üzerinden gelen karar ise talebi araştırmak üzere olumlu olmuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir