Bitcoin Ajandası

Elektrik Sağlayıcısı Madencilik Faaliyetlerini Hedef Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elektrik Sağlayıcısı Madencilik Faaliyetlerini Hedef Aldı!

Elektrik Sağlayıcısı Madencilik Faaliyetlerini Hedef Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Britanya Kolumbiyası eyalet bünyesindeki bir elektrik sağlayıcısı, kripto para madencilik faaliyetleri yürüten şirketleri hedef aldı. Elde edilen bilgilere göre elektrik sağlayıcısı şirket, kripto madencilik şirketlerinden gelen yeni elektrik bağlantı talebini durduracak.

Kripto kışının birçok şirketi etkilediği şu günlerde, kripto para madencilikleriyle uğraşan şirketler de zorlu bir süreçten geçiyor. Pek çok madencilik şirketi, FTX’in çöküşünü de gerekçe göstererek iflas başvurusunda bulundu. En önemli madencilik şirketlerinden olan Compute North dahi Bölüm 11 iflas başvurusu gerçekleştirdi. Yaşanan bütün bu gelişmelerin arasında Britanya Kolumbiya’daki bir elektrik sağlayıcısı şirket, yeni gelen elektrik bağlantısı taleplerini durdurmaya karar verdi.

Madencilik Faaliyetleri Yürüten Şirketler Hedef Oldu

Madencilik Faaliyetleri Yürüten Şirketler Hedef Oldu
Madencilik Faaliyetleri Yürüten Şirketler Hedef Oldu

Kanada’nın en batısında yer alan Britanya Kolumbiyası eyaleti, kripto madencilik faaliyetleriyle alakalı attığı adımlarla dikkatleri üzerine topluyor. Eyalet bünyesindeki bir elektrik sağlayıcısı şirket, madencilikle alakalı yeni elektrik bağlama taleplerini durdurmaya karar verdi. Söz konusu olan karar, 18 süreli olarak verildi.

Eyalet, madencilikle alakalı operasyonları için gerekçelerini de belirlerken, durdurma operasyonlarının temiz enerji ve iş yaratma gibi alanlara öncelik vereceğini düşünüyor.

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan Bakanlık, Britanya Kolumbiyası’nda neredeyse 570 bin ev ve 2.1 milyon hibrit araca elektrik sağlamak adına ihtiyaç duyulan elektriğe eşit olduğunu savundu.

BC Hydro adındaki devlete ait elektrik sağlayıcısı şirket, yeni madenciler için hizmet sunmayacak. Karar alınmadan önce hizmet verilen ve onay bekleyen 6 şirket içinse bu durum geçerli olmayacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir