Bitcoin Ajandası

Elon Musk Açıklaması Üzdü! Dogecoin Değer Kaybetmeye Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Açıklaması Üzdü! Dogecoin Değer Kaybetmeye Başladı!

Elon Musk Açıklaması Üzdü! Dogecoin Değer Kaybetmeye Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Elon Musk Açıklaması Hayal Kırıklığı Yaşattı

Twitter CEO’su Parag Argaval 5 Nisan tarihinde Elon Musk açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamasında Argaval, Musk’ın yönetim kuruluna dahil olacağından ve böylelikle şirketin uzun vadede son derece güçlü bir yapıya kavuşacağından bahsetmişti. Açıklama Musk’ın yüzde 9,2’lik hisseyi satın almasından sonra yapılırken, şirketin eski CEO’su Jack Dorsey ise Musk’ın yönetimde kendisini de istediğini dile getirerek bu hareketi desteklediğini belirtmişti.

Elon Musk Açıklaması Hayal Kırıklığı Yaşattı
Elon Musk Açıklaması Hayal Kırıklığı Yaşattı

CEO Argaval tarafından yapılan yeni açıklamada Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter yönetim kuruluna dahil olmaktan vazgeçtiği belirtildi. Bu ani vazgeçişin sebebi henüz belli olmazken, Argaval söz konusu kararın en iyi sonuç için alınması için verildiğini düşünüyor. Diğer yandan bazılarına göre bu karar, yönetim kurulu üyeleri açısından sahiplik sınırlarıyla alakalı bir durum.

Hatırlanacağı üzere Elon Musk yakın zamanda Twitter’ın Premium abonelik hizmeti olarak bilinen Twitter Blue’nun yeniden aktif edilmesini ve ödeme yöntemi olarak Dogecoin kullanılmasını önermişti.

DOGE Fiyatı Düşüş Gösterdi

Yönetim kuruluna katılmaktan vazgeçtiği yönündeki Elon Musk açıklaması piyasadanın en önemli meme coini olan DOGE’un fiyatını olumsuz yönde etkiledi. Musk’ın yönetim kuruluna dahil olmak istememesi, şirkette pasif bir rol alacağını beklentilerini ortaya çıkarırken, ayrıca ödeme yöneti olarak DOGE’un kullanılmayacağı beklentilerini de doğuruyor.

Tüm bunlara rağmen elon Musk, sosyal medya devinin en büyük hissedarı unvanını taşımaya devam ediyor. Musk’ın Twitter’dan büyük bir hisse satın aldığı haberi Dogecoin fiyatını artırdığı gibi yönetim kuruluna katılmak istemediği yönündeki haber de fiyatı düşürmüş görünüyor. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir