Bitcoin Ajandası

Elon Musk AMC’nin Dogecoin’i (DOGE) Kabul Etme Fikrini Destekliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk AMC’nin Dogecoin’i (DOGE) Kabul Etme Fikrini Destekliyor!

Elon Musk AMC’nin Dogecoin’i (DOGE) Kabul Etme Fikrini Destekliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Elon Musk AMC’nin Dogecoin‘i (DOGE) kabul ederek ilerlemesini isterken sonraki aşamada peki sıra Tesla’ya ne zaman gelecek?

AMC’nin CEO’su Adam Aron, ABD’nin önde gelen sinema salonlarında zincirlere meme kripto para birimlerini ödeme seçeneği eklemeyi yapıp yapmayacağı konularında bilgi sahibi olabilmek için Twitter’da bir anket yayınladı. Yazının yazılma anında da saat olarak toplamda 106.169 oy kullandı. Kullanıcı anında da %70.6’sı Dogecoin ödeme yönteminde kabul edilmesi gerektiği fikrini destekledi.

Elon Musk AMC’nin Dogecoin’i Destekliyor!

Elon Musk AMC’nin Dogecoin’i Destekliyor!
Elon Musk AMC’nin Dogecoin’i Destekliyor!

“Bu Twitter Anketi aracılığıyla görüşlerinizi içtenlikle duymak istiyorum. 2021 yılı sonuna kadar AMC, çevrimiçi ödemeler için Bitcoin, Etherum, Litecoin ve Bitcoin Cash alacak. Twitter hesabımda birçok kişiden Dogecoin’i de kabul etmemiz gerektiğini duydum. AMC’nin Dogecoin’i kabul etmeyi keşfetmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?”

Aron atılan bu tweet üzerinden de Tesla CEO’su ve Dogecoin hayranı ile Elon Musk da beğeni iletti. Bu da “Peki Tesla ne zaman DOGE kabul edecek?” sorularını daha çok meydana getirdi.

DOGE-1 Görevi için Dogecoin

Dogecoin’in ortak yaratıcılarından Billy Markus, takipçileri üzerinden sadece oy vermede değil de aynı zamanlarda da fazla katılımları sağlamak için Aron’un tweetini beğenmek üzere çağrıda bulundu. Meme coin en güçlü destek oranında da Musk için yapılanı anlattı. Musk ise bu sefer, tweeti beğenerek daha çok insanın dikaktini çekmeyi başardı.

Bilinenlerin üzerine bu yıl başlarında da SpaceX, gelecek yıl üzerine başlatılacak olan DOGE-1 bir ay görevi planlaması Dogecoin kabulü gerçekleşti.

Mayıs ayında da Musk, Twitter kullanıcıları üzerinden Tesla’nın bir ödeme yöntemi olarak DOGE’u kabul edip etmemesi gerektiğine dair anket ayarlamıştı. Tesla’nın ise bu konuda henüz farklı bir kripto para birimiyle alakalı bir eylemi yok.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir