Bitcoin Ajandası

Elon Musk Bir Günde Dogecoin’in Piyasa Değeri Kadar Para Kaybetti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Bir Günde Dogecoin’in Piyasa Değeri Kadar Para Kaybetti!

Elon Musk Bir Günde Dogecoin’in Piyasa Değeri Kadar Para Kaybetti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Bloomberg Milyarder Endeksi verilerine göre, Tesla CEO’su olan Elon Musk’ın kişisel net değerleri üzerinden sadece bir gün içinde 35 milyar dolar azaldı. Bu, meme kripto para birimi olan Dogecoin‘in (DOGE) tüm piyasa üzerinde gördüğü değerlerde eşdeğer bir rakam oldu.

Elon Musk destek verdiği kripto para üzerinden şu an için büyük spot borsalarında 0.27 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Coingecko’ya göre Dogecoin, son 24 saat içerisinde %3 oranında değer kaybı yaşadı ve kripto para ATH’sinden ise %62 oranında uzakta kaldı.

Dogecoin’in Piyasa Değeri Kadar Para Kaybı!

Dogecoin’in Piyasa Değeri Kadar Para Kaybı!
Dogecoin’in Piyasa Değeri Kadar Para Kaybı!

Musk’ın net değerleri üzerinden Tesla’nın hisselerinde bu hafta %16 düşüş görülmesinin sonrasında bir darbe aldı. Hisse senedinde Salı günü %11,99 oranında düşüş gerçekleşti ve bu 14 ayın en büyük bir günlük kaybında da elde edilmiş oldu.

48 saat içerisinde de milyarderin serveti üzerinden 50 milyar dolar düşüş yaşandı ve bu, Birleşik Krallık’ın en zengin adamı Len Blavatnik’in tüm net değerini aşıma uğrattı. Bloomberg’e göre bu, tarihteki en dik iki günlük düşüş görülmüş oldu.

82 Milyar Dolar Fark

Ancak, Amazon CEO’su Jeff Bezos, MacKenzie Scott ile 37 milyar dolar değerinde bir boşanma anlaşmasına ulaşım sağlamasının ardından bir günlük en büyük düşüşün rekorunu hala elinde tutmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Bloomberg Milyarder Endeksi verilerine göre Musk, Bezos’a göre hala 82 milyar dolar farkla rahat bir liderliğe sahip.

Fransız moda devi Bernard Arnault, 173 milyar dolarlık net değeriyle üçüncü sırada yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir