Bitcoin Ajandası

Elon Musk Bitcoin Etkinliğine Katılacağını Belirtti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Bitcoin Etkinliğine Katılacağını Belirtti!

Elon Musk Bitcoin Etkinliğine Katılacağını Belirtti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Tesla CEO’su Elon Musk, Temmuz ayı içerisinde The B Word etkinliğinde Twitter CEO’su ile Bitcoin konusuyla ilgili bir tartışma yaşayacağı hakkında açıklamaları dile getirdi.

Teknoloji alanında lider olan bu iki kişi, Twitter’da açıklamalar üzerine bir konuşmaya katılmayı kabul ettiklerini belirttiler. Ancak yine Musk’ın şakacı tavrı bu hususta yine şüphe yaratmıştı. Etkinliğin sözcüsü bu yüzden devreye girerek konuşmanın gerçekten yapılacağını ve Elon Musk’ın da etkinliğe katılacağını belirtti.

Elon Musk Bitcoin Etkinliğine Katılacağını Belirtti!
Elon Musk Bitcoin Etkinliğine Katılacağını Belirtti!

Tweetlerinden Sonra Musk Etkinliğine Katılacak!

Musk, teklifleri üzerine “Bitcurious için mi? Çok iyi o zaman, hadi yapalım” diyerek göz kırpan bir yüz emojisi ile kabul görülen bir konuşma ile Lightning ağı için güçlü bir etkiye sahip olduğundan sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Dorsey’le birlikte karışık bir ilişki doğrultusunda Musk’ı bir araya getiriyor.

Musk, Tesla aracılığı dolaylı olarak 1.5 milyar dolar Bitcoin satın alınma aşamasında, tutkulu topluluğuna göre yapılan dalga geçme konusunun yanı sıra kripto para birimlerinin çevresel etkilerini de eleştiriye uğrattı.

Bitcoin Miami Etkinliği Sırasında Tesla

Yalnızca Bitcoin’i hedef alan Dorsey’den farklı bir yapıya sahip olan Musk, Shiba Inu köpek türlerine yani memecoin olan Dogecoin‘e güçlü bir düşkünlük gösterdiğinden bu ayın başlarında Bitcoin Miami etkinliği sırasında Tesla CEO’su, Bitcoin kelimesi ve kırılan bir kalp emojisi ile birlikte başka birini bulma konusunda bir Linkin Park mem’i tweet attı.  Bu Bitcoin fiyatında ise 2.000 dolardan fazla düşüş görüldü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir