Bitcoin Ajandası

Elon Musk Kripto Para Dolandırıcılığını Eleştirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Kripto Para Dolandırıcılığını Eleştirdi!

Elon Musk Kripto Para Dolandırıcılığını Eleştirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para dolandırıcılığı konusuna müdahale ederek şakayla karışık bir biçimde karıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para dolandırıcılığı konusuna şakayla karışık bir biçimde değineren Musk, hediye dolandırıcılığı konusunda da inceden müdahalelerde bulundu.

Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı olan Billy Markus, dün akşam saatlerinde “Dolandırıcılar dışında kripto para sektöründe vaat yoktur. Doğruyu söyleyen insanlar size her şeyin riskle ilgili olduğunu söyleyecektir. Karınız yalnızca kendi riskini alan diğer insanlardan gelir. Para kaybederseniz, başka birinin riskini ödemiş olursunuz. Sonuçta bu sizin seçiminiz” ifadelerini kullanan bir tweetle kripto para dolandırıcılığına değindi.

Kripto Para Dolandırıcılığı

Kripto Para Dolandırıcılığı
Kripto Para Dolandırıcılığı

Markus’un bu konuda yaptığı uyarıların üzerine bu konuşmaya cevap veren Musk, bir kez daha kripto para birimi hediye dolandırıcılığının yaygınlaşmasına dikkat çekti.

Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’a, “ben sana 2 DOGE yollasam sen bana sonra 1 DOGE yollar mısın” ifadelerini kullanarak tepki verdi. En sık karşılaşılan dolandırıcılık yönteminde ise şakayla karışık eleştirmiş olduğu için  geri cevap olarak Markus ise Musk’ın ifadelerinin altında bulunan riskler hakkındaki uyarısına “mükemmel cevap” olduğunu söyledi.

En Büyük Hack Sırasında

Bilindiği üzere dolandırıcılar genel olarak ünlülerin isimlerini kullanarak bir cüzdan adresi vermiş ve “şu kadar kripto para yollarsanız size şu kadar geri yollayacağız” ifadeleriyle insanları kandırmaya çalışmıştır. Musk’ın değindiği nokta da tam olarak bu konuda olmuştur.

Ayrıca hatırlanacağı üzere Temmuz 2020 yılında Musk’ın Twitter hesabı, sosyal medya platformu tarihindeki en büyük hack sırasında bir Bitcoin hediye dolandırıcılığının reklamını yapmak için geçici olarak ele geçirilmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir