Bitcoin Ajandası

Elon Musk, Kripto Para Vergisi Tartışmasına Destek Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk, Kripto Para Vergisi Tartışmasına Destek Verdi!

Elon Musk, Kripto Para Vergisi Tartışmasına Destek Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

ABD’de oluşan kripto verdiği tartışmasına Coinbase CEO’su Brian Armstrong tepki vermek amacıyla attığı tweette Elon Musk tarafından destek gördü.

Tesla CEO’su Elon Musk, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un twetine destek vererek kripto para vergisinde değişikliler üzerine bir felaket yorumu yaparak Armstrong’a katılım sağlayarak “aceleci yasaları zorunlu kılan hiçbir kriz yok” dedi.

Kripto Para Vergisi Tartışmasında Coinbase

Kripto Para Vergisi Tartışmasında Coinbase
Kripto Para Vergisi Tartışmasında Coinbase

Coinbase CEO’su vergiler konusunda tepki gören en yoğun eleştirmenler üzerine 10 tweet kadar süren bir bilgi birikiminde öfke patlamasını senatör olan Portman ve Warner tarafından önerilerde değişiklik yönelterek bu konu üzerinden Armstrong şu ifadelerde de bulundu:

“Warner, son dakikada hangi teknolojilerin kripto para alanında olup, hangilerinin olmayacağına karar verecek bir değişiklik önerdi, bu bir felaket.”

“Geleceğimizi tanımlayan birkaç önemli an vardır. Biri şu anda Senato’da altyapı yasa tasarısı ile gerçekleşiyor. 11. Saatte @MarkWarner hangi temel teknolojilerin uygun olduğuna ve hangilerinin kriptoda olmadığına karar verecek bir değişiklik önerdi. Bu felaket.”

Elon Musk:

“Kabul, kripto para teknolojisinde teknoloji kazananları veya kaybedenleri seçmenin zamanı değil. Acele yasamayı zorunlu kılan hiçbir kriz yoktur.”

Büyük Raporlama Yükümlülükleri

Eleştirmenler, tasarılar üzerinde ABD’de kripto para alanlarında gelişimi tehdit edebilecek olan ve madencileri, doğrulayıcıları, akıllı sözleşmeleri, açık kaynak geliştiricilerini ve diğerlerini “büyük raporlama yükümlülükleri” ile üzerek sektör üzerinde de yeniliği diğer ülkelere yönlendirebileceğine karşı inancı savunuyor.

Armstrong, bu ihtiyaçlar doğrultusunda Coinbase ve diğer borsalar üzerinden müşterilerle de işlemleri geleneksel ve finansal hizmet kuruluşlarından daha yakın olarak “gözetlemelerini” gerektirecek bir durum oluşacağını yazdı. Ardından okuyucuları temsilcilerinden gözetim dilini kaldırmalarını istemeye çağırdı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir