Bitcoin Ajandası

Elon Musk Neden Dogecoin (DOGE) Yanlısı Olduğunu Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Neden Dogecoin (DOGE) Yanlısı Olduğunu Açıkladı

Elon Musk Neden Dogecoin (DOGE) Yanlısı Olduğunu Açıkladı

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Tesla CEO’su Elon Musk neden Dogecoin hayranı olduğu hakkında konuştu. Ayrıca Jack Dorsey tarafından Web3 ve ademi merkeziyetçilikle ilgili başlatılan tartışmaya da ağırlık veren Musk, Bitcoin ve Web3’e karşı çıkarak Dogecoin’den bahsetmeye devam etti.

Elon Musk, Rug Radio’nun kurucusu olan ve girişimci Farokh Sarmad tarafından Jack Dorsey’e karşı başlatılan yakın tarihli bir tweet dizisindeki tartışmada Konu Web3 teknolojisi ile ilgiliydi ve katılım sağladı. Ayrıca Elon Musk neden Dogecoin yanlısı olduğundan da bahsetti.

Elon Musk Neden Dogecoin Yanlısı?

Elon Musk Neden Dogecoin Yanlısı?
Elon Musk Neden Dogecoin Yanlısı?

Elon Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un Bitcoin’in sadece varlıklı insanlara güç vermesiyle ilgili tweetine katılım sağladı ve Tesla CEO’su ve en etkili Dogecoin hayranı olmasıyla da DOGE’u tam olarak bu yüzden desteklediğini de sözlerinde belirtti.

Bilinenlerin üzerine Musk, geçmiş zamanda birçok kez DOGE’un “halkın kripto para birimi” olduğunu belirtti. Musk bundan birkaç gün öncesinde ise Web3’ü yatırımcılar ve genel halk tarafından beklendiği kadar devrimci olmayabileceğini de hatırlatarak ön planda tutmuştu.

Jack Dorsey’den Ethereum Eleştirisi

Bu haftanın başlarında, Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, Web3 teknolojisini Silikon Vadisi’ndeki risk sermayedarlarının sahip olduğu ve dolayısıyla merkezileştirilen bir şey olarak konumladırarak detay vermişti.

Dorsey, ilk olarak ETH karşıtı olduğunu reddetti ve yalnızca merkezileşmeye ve “kurumsal kontrollü yalanlara” karşı olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir