Bitcoin Ajandası

Elon Musk Tweeti DOGE Fiyatını Uçurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Tweeti DOGE Fiyatını Uçurdu!

Elon Musk Tweeti DOGE Fiyatını Uçurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Elon Musk Tweeti DOGE Fiyatını Yine Etkiledi

Robinhood CEO’su Tenev Twitter’daki paylaşımlarında Dogecoin’in gelecekte internetin en önemli para birimi olabileceğini ve bunun için bazı çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Tenev’in bu açıklamalarına Tesla kurucu ve CEO’su Elon Musk’tan yanıt gecikmedi. Elon Musk tweeti yatırımcısını heyecanlandıracak kadar DOGE fiyatının artmasına sebep oldu.

Elon Musk Tweeti DOGE Fiyatını Yine Etkiledi
Elon Musk Tweeti DOGE Fiyatını Yine Etkiledi

Yaklaşık olarak 200 bin takipçiye sahip olan Robinhood CEO’su Tenev, 12 gönderilik bir floodunda Dogecoin’in internet ortamındaki günlük ödeme ve işlemler açısından kullanılabilecek bir yöntem haline getirmek için ne gibi adımlar atılması gerektiğinden bahsetti. Dogecoin’in her bir işlem için 0.003 dolar işlem ücreti almasının meme coini ideal bir e-nakit dönüştürücüsü haline getirebileceğini söyleyen Tenev, bu süreçte geliştirilmesi gereken alanlar olduğunu dile getirdi.

Vladimir Tenev’in bu floodunun ardından Dogecoin kurucu ortaklarından Billy Markus floodu alıntılayarak başarılı bir yorum olduğunu dile getirdi. Bu paylaşım karşısında Elon Musk’ın yanıtı da gecikmezken Musk ve Markus arasında dizi mention geçti. Musk, Markus’a yanıtında aynı fikirde olduğunu ifade ederken, Markus ise ağın hızlandırılmasını test edebilmek açısından web altyapısının 8 yıl içerisinde yeteri kadar gelişmiş olacağını belirtti. Buna yanıt olarak Musk Markus’u onaylayarak blok boyutu ve süresinin internetin geri kalanına uyum sağlayabileceğini ekledi.

DOGE Fiyatı 0.14 Doları Buldu

Vladimir Tenev’in floodunun ardından Elon Musk ve Billy Markus arasında geçen bu konuşma, DOGE fiyatının yüzde 3.7 civarında artış göstermesine sebep oldu. Şimdilerde 0.14 dolardan işlem gören DOGE, 0,138 dolardan 0,145 dolara kadar yükseldi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir