Bitcoin Ajandası

Elon Musk Twitter’ı Kripto Para Dolandırıcılıkları Konusunda Eleştirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Twitter’ı Kripto Para Dolandırıcılıkları Konusunda Eleştirdi!

Elon Musk Twitter’ı Kripto Para Dolandırıcılıkları Konusunda Eleştirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Elon Musk Twitter’ı kripto para dolandırıcılıklarına engel olamaması nedeniyle eleştiri altında tuttu. Detaylara bitcoinajandasi.com olarak bakalım.

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’da yaptığı eleştiriler gündeme oturdu. Kripto para dolandırıcılığının Twitter’da hala bir sorun olduğunu ifade eden Musk, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus tarafından yayınlanan bir giveaway dolandırıcılığının ekran görüntüsüne yanıt verdi. Twitter’da kripto paralar hakkındaki spam mesajlarının fazlasıyla çoğalmasından bir kez daha şikayet etti.

Elon Musk Twitter’ı Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Eleştirdi!

Elon Musk Twitter’ı Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Eleştirdi!
Elon Musk Twitter’ı Kripto Para Dolandırıcılığı Konusunda Eleştirdi!

Musk, sosyal medya devi olan ve uzun süredir sorunu çözmek için uğraşlarını dile getirdi ve kaydetti. Musk için bir süredir kripto para dolandırıcılarıyla boğuşmalar devam ediyor. Girişim kapitalisti Paul Graham ise Twitter’ın spam’i algılamasının çok zor olabileceği konusunda detaylıca uyarılarını gerçekleştirdi.

Geçen Ekim ayında Musk, Dogecoin hakkında bir tweet atarak dolandırıcılarla alay etmesinden dolayı gündem olmuştu. Dolandırıcılar genelde kendilerine gönderilen ilk para miktarını ikiye katlamaya söz vermişlerdi. Ancak milyarder onlara çok daha az kazançlı bir anlaşma sundu. Dolandırıcıların durumunu ise tersine çevirdi.

Bitcoin Dolandırıcılarının Hedefi

Temmuz 2020 yılında Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve diğer önde gelen kişilikler, bugüne kadarki en büyük Twitter hack’i olan Bitcoin dolandırıcılarının hedefi haline gelmişlerdi ve bu bir sorun oluşturmuştu. Federal Ticaret Komisyonu tarafından geçen yıl yayınlanan verilerden elde edilen bilgilere göre Musk’ı taklit eden kripto para dolandırıcıları kabaca 2 milyon dolar kazanmayı başardı.

Twitter, kripto para dolandırıcılarıyla mücadele etmeye devam eden tek sosyal medya şirketi de olmadığından, Musk taklitçileri Facebook ve Instagram’da da var olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir