Bitcoin Ajandası

Cumhurbaşkanı NFT Hediyesini Elon Musk'a Gönderdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı NFT Hediyesini Elon Musk’a Gönderdi!

Cumhurbaşkanı NFT Hediyesini Elon Musk’a Gönderdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, atılan tweet ile görüşmenin sonrasında gerçekleşen Erdoğan’ın Musk’a NFT hediye ettiğini belirterek görüşmenin bazı detaylarından bahsetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk ile görüşmesinin sonrasında Musk’a bir NFT hediye ettiğini açıkladılar. Açıklamayı ise Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, attığı tweet ile gerçekleştirdi. Çocukların çizdiği resimlerden oluşan NFT’nin Musk’a Erdoğan tarafından hediye edildiği belirtildi.

Elon Musk’a NFT Hediye Edildi!

Elon Musk’a NFT Hediye Edildi!
Elon Musk’a NFT Hediye Edildi!

Koç attığı tweet’te şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yeni uydumuz Türksat5B’yi uzaya çıkaracak SpaceX’in kurucusu Musk’a, Türksat5A’yı uğurlarken çocuklarımızın çizdiği resimlerden oluşan NFT’yi hediye etti.”

Daha öncesinden de bilindiği gibi Ocak ayında fırlatılan TURKSAT 5-A uydusunun sonrasında 19 Aralık Pazar günü de, TURKSAT 5-B uydusu SpaceX’in Florida’da bulunan merkezden direkt olarak uzaya gönderilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Musk’ın TURKSAT 5-B uydusunun fırlatılma süreci haricinde bir de dijital ekonomi ve elektrikli otomobil TOGG ile ilgili de konuşmalar gerçekleştirdiği belirtildi.

NFT kullanımlarıyla ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için https://bitcoinajandasi.com/nft-pratik-kullanimlari/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

DOGE Açıklaması Gelmişti

Bilinenlerin üzerine son 1 sene içerisinde bir de Dogecoin konusunda sürekli tweet atan ve Türkiye içerisinde de bu kripto paraya ciddi bir kitle kazandıran Musk, geçtiğimiz günlerde Tesla’nın Dogecoin ile satılabilecek bazı ürünler çıkaracağını ve satış sürecini bir süre izleyeceğini belirtmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir