Bitcoin Ajandası

Elon Musk’ın Dediği Gibi Tesla Bitcoin Satışı Yapmadı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’ın Dediği Gibi Tesla Bitcoin Satışı Yapmadı!

Elon Musk’ın Dediği Gibi Tesla Bitcoin Satışı Yapmadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Tesla şirketinin ilk çeyrek sonrasında ikinci kez Bitcoin satışı yapmadığına dair açıklamalar resmileşti ve Elon Musk tarafından açıklamalar da doğrulanmış oldu. Sonrasında elektrikli otomobil üreticisinin bilançosunda 1.31 milyar dolar olarak dijital varlık olarak rakam elde edildi.

Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk tarafından gelen açıklamada şirkette ilk çeyrek içinde satış yapmasının ardından ikinci defa herhangi bir Bitcoin satışı olmadığı görüldü ve Şubat ayının içerisinde 1.5 milyon dolardan BTC alımı yaparken şirette Mart sonunda 272 milyon dolarlık satış yapılmıştı. Şirketin bilançosunda ise 1.31 milyar dolarlık “dijital varlık” olduğu açıklandı.

Bitcoin Satışı için Şirket Bilançosu Açıklandı!

Bitcoin Satışı için Şirket Bilançosu Açıklandı!
Bitcoin Satışı için Şirket Bilançosu Açıklandı!

Dünyada en büyük elektrikli otomobil üretimi gerçekleştiren Tesla son zamanlarda gündemde yer alan satışları için ikinci çeyrek bilançosunu açıkladı. CEO Elon Musk şirkette ilk çeyrek sonrasında başka bir Bitcoin satışı gerçekleştirmediğini ve Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık BTC alan şirket, Mart sonu ise 272 milyon dolarlık satış yapmıştı. Şirket bilançosunda 1.31 milyar dolarlık “dijital varlık” olduğu açıklandı.

Daha öncelerde 1.33 milyar dolarda değer gören ve 1.31 milyar dolara kadar düşüş gördüğünü açıklayan şirket için toplamda 23 milyon dolarlık değer düşüklüğü Bitcoin varlıklarında değer düşüklüğüyle de ilgili olduğunu ve “yeniden yapılanma ve diğer” başlığı altında rapor edildiğini duyurdu.

Gelirler Beklentileri Aştı

Şubat ayı içerisinde 1,5 milyar dolarla alım yapan Tesla için elinde bulunan Bitcoin varlıklarında değeri ilk çeyrek içinde fiyat yükselişi görmesiyle 2.48 milyar dolara kadar yükseliş yaşamıştı.  Şirket bunun yanı sıra ilk çeyrekte yaşadığı Bitcoin satışlarından 101 milyon dolarlık net kâr elde edildiğini de açıklamalarında bulundurdu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir