Bitcoin Ajandası

Elon Musk’ın O Açıklamaları Yapay Zeka Tokenlarını Uçurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’ın O Açıklamaları Yapay Zeka Tokenlarını Uçurdu!

Elon Musk’ın O Açıklamaları Yapay Zeka Tokenlarını Uçurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
16 0

Son zamanlarda Mark Zuckerberg ile yapacağı kafes döğüşüyle gündeme gelen Elon Musk, xAI ismindeki yeni yapay zekâ şirketinin tanıtımını gerçekleştirdi. OpenAI ve Google gibi isimlere rakip olacak bu yeni şirketin haberi, yapay zeka tokenlarının fiyatında ani bir yükselişine yol açtı. Özellikle de aynı isimle piyasaya sürülen bir coin’in yüzde 62 değer kazanması dikkat çekti.

Elon Musk rüzgârı kripto piyasalarını etkisi altına almaya devam ediyor. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla dönem dönem piyasalara yön vermeyi başaran Musk, şimdilerde açıkladığı yeni yapay zekâ şirketiyle gündemdeki yerini koruyor. Musk’ın yeni şirketini duyurmasıyla beraber aynı isimdeki bazı kripto para birimlerinde ciddi yükselişler yaşandı. Hatta yapay zeka tokenlarından biri olan xAi/WETH paritesi, son 24 saat içerisinde yüzde 62.486 oranında değer artışı gösterdi.

Yapay Zeka Tokenlarında Elon Musk Etkisi Sürüyor

Yapay Zeka Tokenlarında Elon Musk Etkisi Sürüyor
Yapay Zeka Tokenlarında Elon Musk Etkisi Sürüyor

Kripto tarihinde önemli bir yer edinmeyi başaran Elon Musk, kripto varlıklar üzerindeki etkisiyle dikkat çekmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü iş insanının yeni şirketini duyurmasıyla beraber aynı isme sahip birçok memecoin’de ciddi yükselişler meydana geldi. Logosu dahi olmayan çoğu varlık fiyatını katlarken, bu durum piyasalarda tartışmalara neden oldu.

Elon Musk’ın piyasalarda bu denli hakimiyete sahip olmadığını savunan grup varlıklarda volatiliteye dikkat çekiyor. Zaman zaman DOGE ile ilgili paylaşımlar yaparak varlığı manipüle eden Musk, yapay zekâ alanında da bu türden bir etki oluşturabileceği konusunu gündeme getirdi. Bununla beraber Musk ve xAI temalı kripto para birimlerine yönelik söylemler gitgide artış gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir