Bitcoin Ajandası

Elon Musk’tan Esinlenen Meme Coin 20x Artış Gördükten Sonra %95 Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’tan Esinlenen Meme Coin 20x Artış Gördükten Sonra %95 Düştü!

Elon Musk’tan Esinlenen Meme Coin 20x Artış Gördükten Sonra %95 Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Elonomics isimli kripto paralara, meme coin üzerinden oynaklık konusunda bastırması yönüyle bir rebase token’ı olmasından dolayı yaşanan dalgalanmalar, dikkat çekti.

Elonomics (ELONOM) meme coin parası, son 36 saat gibi bir zamanda Elon Musk tarafından başlatılan herhangi bir Twitter fırtınası üzerinden daha fazla değişkenlik devam ettiren bir piyasada harekete sahip çıktı. Musk’ın bu proje kapsamında herhangi bir bağlantı kurmadığını belirtmekte fayda var.

Meme Coin 20x Artış Gördükten Sonra %95 Düştü!

Meme Coin 20x Artış Gördükten Sonra %95 Düştü!
Meme Coin 20x Artış Gördükten Sonra %95 Düştü!

Bu işlemlerin yanı sıra grafik üzerinden yapılan zaman çizelgesi, son bir buçuk gün içerisinde meydana gelen en yüksek ve en düşük değerleri gösteriyor.

Belirtilen grafiği özetlemek gerekirse, 8 Kasım Pazartesi, gün sonuna doğru ELONOM meme başına 3,49 dolarda sabit kaldı. 20 dakika sonrasında ise 77 doların üzerine çıkış uygulayarak beş saat içinde düşüş gösterdi. Sonrasında ise bir günden fazla bir süre 20 doların üzerinde seyir gördü. Meme, bu sabah saat token başına %28 artış üzerinden 38 doların biraz üzerine çıkış yaşadı. Henüz altı dakika içinde değerinin yalnızca yüzde 95’ini kaybetti.

Bugün ise fiyatta o tarihten beri birim başına 5 doların üst seviyesine çıktı ve sabit kaldı.

ELONOM’un Oynaklığı Yumuşatması

Ticaret hacmi üzerinde ani artışlarda ise balina satışları ya da bu tür vahşi kırbaçları açıklayacak haberler de yok oldu. Bu fiyat hareketinden ise iki kat daha kafa karıştırıcı yapan şeylerde, ELONOM’un oynaklığı yumuşatması üzerine de beklenen esnek bir arz token’ı olması belirlendi.

ELONOM meme, öncelerde belirlenmiş bir fiyat-arz oranından kalan ve içinde kalmak için fiyat değişiklikleri üzerinden bu kısma dayalı olarak toplam dolaşımda belli olan arz miktarı otomatik olarak artırmak veya azaltmak üzere programlanmış esnek bir arz token’ıdır. Fiyatlar yükselişe uğradıkça veya düşüş gördükçe, cüzdanlarda oluşan arz, oranın statükosunu korumak için orantılı olarak yön değiştirir. Algoritmanın seğirmesi ve hala geliştirme aşamasında olması olasıdır, bu da bu içsel aşırı düzeltmelere neden olur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir