Bitcoin Ajandası

Elon Musk’tan O Memecoin’e Darbe: Fiyat Yüzde 45 Düştü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’tan O Memecoin’e Darbe: Fiyat Yüzde 45 Düştü!

Elon Musk’tan O Memecoin’e Darbe: Fiyat Yüzde 45 Düştü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünyaca ünlü iş insanı Elon Musk, PEPE gibi bir memecoin olan Bob’un bağlantılı olduğu Twitter hesabını askıya aldırdı. Bu gelişme sonrasında varlık fiyatı yüzde 24 düşüş gösterdi.

Memecoin’ler PEPE Coin furyasının ardından zor bir süreçten geçiyor. Piyasalarda odlukça hızlı bir popülarite kazanan varlık, Binance’ın listelemesinin ardından hala toparlanmış değil. PEPE Coin’in oluşturduğu bu furya benzer niteliklerdeki çeşitli kripto paraları da piyasaya sunmuş oldu. Bu varlıklardan biri olan BOB Coin, kısa bir zaman aralığı içerisinde 100 milyon dolarlık piyasa değeri elde etmişti.

Twitter’ın patronu Elon Musk, BOB Coin ile ilişkili olduğu düşünülen ExplainTheBob isimli Twitter hesabını radara aldı. Söz konusu hesabın kripto dolandırıcılığı yaptığını iddia eden Musk, böylelikle hesabın askıya alınmasını sağladı.

Elon Musk O Memecoin’i Hedef Aldı

Elon Musk O Memecoin’i Hedef Aldı
Elon Musk O Memecoin’i Hedef Aldı

Dünyanın en önemli iş insanlarından olan Elon Musk’ın bu hamlesinin ardından BOB Token fiyatı yüzde 45 değer kaybı yaşadı. Musk, ExplainTheBob isimli Twitter hesabının dolandırıcılık yaptığını söylerken, hesabın askıya alacağını da açıkladı.

Bahsi geçen bu Twitter hesabı, BOB Token ile aynı figürü kullandığından ve BOB’un pasif reklamını yaptığından büyük ilgi görüyordu. Bu hesapta BOB Token’in figür kullanılırken, diğer yandan varlığın fiyatı sert bir yükseliş göstererek PEPE Coin furyasına dahil olmuştu. Hatta bir ara Elon Musk, ExplainTheBob’ın bir tweet’ine yanıt vererek BOB’u sevdiğini ifade etmişti.

Fakat Elon Musk geçtiğimiz gün, bu hesabın dolandırıcı olduğu iddiasıyla hesabı kapattırdı. Bu gelişme sonrasında Twitter hesabıyla ilişkili olan BOB Token değer kaybı yaşamaya başladı. Yatırımcılarsa bu durum karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Piyasa verlerine bakıldığında BOB, Musk’ın tweet attığı sırada 0,00003013 dolar civarında işlem görüyordu. Musk’ın tweet etkisi, BOB’un 0,00001818 dolara kadar gerilemesine yol açtı. Yüzde 45’e yakın bir değer kaybı yaşayan BOB, şimdilerde toparlanmaya çalışıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir