Bitcoin Ajandası

Elon Musktan Tesla ve Bitcoin Aciklamalari Geldi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’tan Tesla ve Bitcoin Açıklamaları Geldi!

Elon Musk’tan Tesla ve Bitcoin Açıklamaları Geldi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Elon Musk Tesla ve Bitcoin ile ilgili merak edilen konulardan biri olan ne kadar Bitcoin tutuyor sorusuna cevap vererek akılda kalan soruları cevapladı.

Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, Tesla üzerinde bulunan bütün Bitcoin’leri 1.47 milyar dolarla değere daha yakın olarak açıklama yaptı ve yakın tarihte de tweet atarak Tesla ve Bitcoin bağlantısı ile ilgili e-araba üretici bilançosunda 1.47 milyar dolara yakın Bitcoin olmasını doğrulayarak net açıklamalarda bulundu.

Tesla ve Bitcoin Arasında Tahmini Fiyat Aralığı

Tesla ve Bitcoin Arasında Tahmini Fiyat Aralığı
Tesla ve Bitcoin Arasında Tahmini Fiyat Aralığı

Tesla, 8 Şubat tarihinde yayınlanan 10-K raporuna göre toplamda 1,5 milyar dolar civarında Bitcoin bulundurduğunu açıklayarak diğer yandan da Dave Lee’nin Bitcoin ve Tesla ile ilgili attığı hesaplama tweet’ine yorum yaptı. Atılan bu tweette Musk, “O kadar çok Bitcoin‘imiz yok, ama tahmin yakın” ifadelerini kullandı.

Atılan tweette Dave Lee:

$TSLA’nın madeni para ustası bunu yapardı… 42.069 Bitcoin x 35.040 $ (6/30’da BTC kapanış fiyatı)= 1.474 Milyar $… veya 10-Q’da açıklandığı gibi 1.47 Milyar $’a yuvarlanmış.

23 Milyon Dolarlık Değer Düşüklüğü

Büyük satın almada devasa şirketlerde yer alan ve en büyük kripto para birimi fiyatında bir aydan bir tık daha fazla %57 oranla artırıma yardımcı oldu. Şirkette Nisan ayı üzerinde kripto paralarda para biriminde nakit ihtiyacı likiditeyi test etmede bir kısım BTC’yi satmaya karar verdi. 101 milyon dolar kar elde ederek büyük fiyat düşüşü nedeniyle de Tesla ikinci çeyrek içinde Bitcoin ile 23 milyon dolara kadar değer düşüklüğü yaşamak zorunda kaldı.

Şirket sonrasında kripto paralarda birim varlıklarını arttıramadan Musk, B Word program üzerinde Tesla’da “büyük olasılıkla” Bitcoin ödemelerinde bir şans daha verileceğini de söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir