Bitcoin Ajandası

Emre Aydın NFT Formatındaki İlk Şarkısını Satışa Koydu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Emre Aydın NFT Formatındaki İlk Şarkısını Satışa Koydu!

Emre Aydın NFT Formatındaki İlk Şarkısını Satışa Koydu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Türkiye’nin popüler şarkıcı ve müzisyenleri arasında olan Emre Aydın, dün Twitter platformundan yaptığı bir açıklamayla beraber NFT formatındaki ilk şarkısını satışa koyduğunu açıkladı.

Tüm dünya üzerinde gerçekleştiği gibi Türkiye üzerinde de sanatçılar tarafından NFT’ye olan ilgi artmaya devam ediyor. Bu serüvenin içerisinde uzun zamandır kripto para dünyasını yakından takip eden ünlü Emre Aydın da NFT formatında giriş yaparak şarkısını yayınladı.

NFT Formatındaki İlk Şarkı!

NFT Formatındaki İlk Şarkı!
NFT Formatındaki İlk Şarkı!

Aydın, İstanbul için yazdığı ve Stockholm’de Mats Valentin’le kayıt altına aldığı “Ratatan” isimli şarkısını OpenSea’de satışa koyarak 1.9 ETH‘den (8.292,47 dolar) satışa sunulan Ratatan için teklif verme süresini 28 Kasım 2021’ kadar belirledi ve bu tarihten sonra işlem sona erecek.

“#nft formatı üzerinden çıkardığım ilk şarkım yayında!

istanbul`da yazıp stockholm`de mats valentin`le kaydetmiştim ratatan`ı.kapak fotoğrafını stüdyonun önünde leica m9`la çektim.kapaktaki el yazısı da benim el yazım.

Tek kopya.

Çünkü neden olmasındı.”

Radyo ve Televizyonlara Servis Edilmeyecek

Emre Aydın, NFT formatı değerinde çıkardığı ilk şarkısı için şu açıklamayı yaptı:

“İlk NFT şarkım. Şarkıyı istanbul’da yazdım ve sanırım 3 yıl önce stockholm’de kaydettim. Kapakta yer alan fotoğrafı yine stockholm’de bir leica m9 ile çektim. Ayrıca kapakta yer alan el yazı da bana ait.”

Diğer yandan NFT olarak satışa sunulan şarkı radyo ve televizyonlar üzerinden servis edilmeyecek. Ayrıca kopya sahibi ise bundan sonrası için bütün Emre Aydın’ın konserlerine yanında bir kişi ile katılabilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir