Bitcoin Ajandası

Bloomberg Açıkladı: En Çok Kazandıran Altcoinleri Bunlar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Bloomberg Açıkladı: En Çok Kazandıran Altcoinleri Bunlar!

Bloomberg Açıkladı: En Çok Kazandıran Altcoinleri Bunlar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Yatırımcısına En Çok Kazandıran Altcoinler SOL ve LUNA Oldu

Geçtiğimiz hafta lider bir konumda kapanış gerçekleştiren Solana (SOL) ve Terra (LUNA), neredeyse yüzde 28 ve yüzde 22’lik bir değer artışı kaydetti. Haftanın en çok kazandıran altcoinlerinin bu rallisi, Bitcoin’in Ocak ayından beri geçtiğimiz haftanın son gününe kadar devam eden yüzde 40 civarındaki yükselişle beraber gerçekleşti. Bitcoin’in yükseliş hızındaki azalmaya rağmen yatırımcıların daha fazla risk talebi, başta SOL ve LUNA olmak üzere birçok altcoinin toparlanmasına neden oldu.

Yatırımcısına En Çok Kazandıran Altcoinler SOL ve LUNA Oldu
Yatırımcısına En Çok Kazandıran Altcoinler SOL ve LUNA Oldu

Yeni haftada gerek Bitcoin gerekse diğer altcoinlerde kötü bir başlangıç yaşandı. Hafta başında BTC yüzde 1 civarında değer kaybı yaşarken AAVE ve SOL gibi diğer büyük altcoinler de son 24 saat içerisinde yüzde 2 ila 3 arasında değer kaybı yaşadı.

Balinaların Hareketleri BTC Fiyatı Üzerinde Etkili

Mevcut piyasa verilerine göre altcoinlerde durum aşağı yönlü seyir olarak gözlemleniyor. Nexo kurucularından Antoni Trenchev’in analizlerine göre Mart’ta güçlü bir performans sergileyen Bitcoin şimdilerde soğuyor. Fakat elde edilen veriler doğrultusunda Bitcoin’in piyasa performansı kısmen sakin olurken, zincir üstü veriler, traderlerın ve balinaların hareketlerinin BTC fiyatını etkilediğini gösteriyor.  

Bloomberg tarafından yapılan analizlere göre en çok kazandıran altcoinlerden Solana yüksek ihtimalle dünya çapındaki kripto para kullanıcılarının dikkatini çeken STEPN Web3 metaverse uygulamasından faydalanıyor. STEPN’e yönelik GMT tokenleri son 1 haftada yüzde 200’ün üzerinde artış kaydetti. Bunun dışında LUNA ve Terra Vakfı, UST stabil coini dijital altın olarak nitelendiren Bitcoin’i desteklemek adına Ocak ayının ilk gününden beri 1 milyar doları aşkın Bitcoin satın aldığı için büyük bir ilgiyle karşılaştı.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir