Bitcoin Ajandası

En İyi NFT Influencerları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. En İyi NFT Influencerları

En İyi NFT Influencerları

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Pazarlama faaliyetleri için PPC ve SEO gibi ortamlarsa çok yeterli bir görüntü taşımıyor. Bu nedenle, NFT Influencerları, NFT’leri tanıtmak için ideal seçenek olarak ortaya çıkıyor.

NFT ortamında genellikle üreticinin hedef pazarına benzer ve uygun NFT Influencerları ile ortaklık yapmak projenin güvenilirliğini büyük ölçüde artıracaktır. Bunun sağlanması için de YouTube ve Twitter kendini belli eder, çünkü etkileşimin çoğu bu platformlarda gerçekleşir. Influencerlar, sosyal medya üzerindeki gücünü NFT için kullanarak öne çıkarlar.

NFT Influencerları Hakkında

NFT Influencerları Hakkında
NFT Influencerları Hakkında

Influencerlar, NFT projelerinin yayılması için çok önemli bir kaynak konumundadır. Influencerlar, NFT içeriği üretenlerin ürünlerini, sosyal medya platformları üzerinden takipçilerine yayarak geniş bir kitleye ulaşmalarıyla öne çıkarlar. Bu yöntemin etkisi ciddi boyuttadır. Influencerların büyük bir takipçisi olması bu etkiyi oluşturur ve NFT ürünü yüksek kaliteye sahip olduğunda çok geçmeden büyük bir etkileşim sonucuna ulaşılır.

NFT platformu içinde oluşturulan bir objenin, alıcı bulması için platformun dışındaki sosyal ortamlardan etkileşim sağlanması çok önemli bir aşamadır. Bu aşama, hafife alınmadığı takdirde olumlu sonuçlar elde edilmesi mümkündür.

Elbette her tanıtım gibi NFT üzerinde etkisi olanların önerilerinde de tehlikeler bulunabilir. Bu sebeple influencerlardan alınan bilgilerin teyit edilmesi ve araştırmasının yapılması gerekmektedir. NFT alışverişiyle ilgili izlenecek strateji de bu aşamadan sonra belirlenebilir.

Influencerların çalışmalarında en çok yarar sağlayacaklar, NFT oluşturucuları olarak bilinir. Çünkü oluşturdukları NFT’nin tanıtımı için influencerların sahip oldukları imkanlara başvurmaları kaçınılmazdır. Başka türlü, NFT dışından etkileşim sağlamanın güçlü ve etkili bir yolu bulunmamaktadır.

Yazımızda öne çıkan NFT Influencerları, başlıklar altında açıklamayı faydalı görüyoruz. Bu isimleri tanıtmak amacını gütmeden sadece isimler hakkında bilgi vermeyi öne aldığımızı belirterek influencerlardan bahsetmeye başlayalım.

Gary Vaynerchuk

GaryVee adam, efsane bir isim olarak bilinir. En tanınmış NFT Influencerlarından biri olmasının yanında, yakın bir zamanda kâr amaçlamayan kuruluşu VeeFriends’i kurmasıyla öne çıktı. YouTube kanalı üzerinden, NFT’lerin fikri mülkiyet hakları ve içerik üreticisi ekonomisinin geleceği konusunu gündeme getiriyor.

Open NFT

Uzayla ilgili dersler sunmasının yanında konuyla ilgilenenler için TopShot gibi NFT paketlerinin canlı açılışlarına da yer veriyor. OpenNFT, NFT madenciliğini, CryptoZombies gibi ürünlerin yorumunu ve NFT’yle ilgili genel bilgileri paylaşmasıyla biliniyor.

Anthony Pompliano

Tanınmış bir kripto para takipçisi olan Anthony, The Pomp takma ismini kullanıyor. CNN ve CNBC’de görünmesiyle öne çıktı ve birçok podcast için yaptığı röportajlarla bilindi. YouTube kanalında genel itibariyle kripto para birimiyle ilgili farklı içerikler üretiyor ve NFT’ler hakkında hazırladığı içerikler de oldukça ilgi çekici görünüyor. Beeple ile yaptığı röportaj, en değerli NFT işlerinden biri olarak biliniyor.

NFT Live

NFT platformuyla ilgili aktif ürünleri, girişimcileri ve yeni eğilimleri işleyen bir NFT şovu olarak bilinir. NFT’lere ilgisi olan NiftyQ, Ronin ve Crypto Buffalo gibi 3 tanınmış influencer tarafından sunuluyor. Video içeriklerini sıklıkla YouTube’da canlı olarak yayınlamalarıyla öne çıkıyorlar. Bu durum da NFT işletmelerinin tanınması için etkili bir yöntem olarak kendini belli ediyor.

Kenn Bosak

Kenn Bosak, NFT Influencerı bir Twitter fenomeni olarak bilinir. Yakın bir zaman içinde çevreye ve çevrenin korunmasına olan ilgisini göstermek adına ismini değiştirmesiyle bilindi.

Topluluğa katıldığında 2017 senesiydi ve önüne çıkan bir ürüne para vermeyi reddettiği için güçlü bir ünün sahibi oldu. NFT’yle ilgili platformun en büyük elçilerinden biri olma amacıyla yakın zamanda yeni bir web sitesi kurdu.

OpenSea

Var olan en büyük NFT pazarı olarak bilinmektedir. Platform, kullanıcıların diğer şeylerin yanı sıra sanatçılar ve yapımcılar tarafından oluşturulan, takas edilemeyen jetonları alıp satmalarını ve keşfetmelerine imkan tanır. OpenSea Twitter hesabında yaklaşık 700 bin takipçisi ile satışa çıkacak ürünlerle ilgili bağlantılar bulunuyor.

Rarible

Dünyanın ilk topluluğa ait NFT pazarı olarak biliniyor ve Rarible, NFT platformunda önemli bir oyuncu konumundadır. Sanatçılar ve kullanıcılar, blockchain teknolojisi ile güvence altına alınan dijital objeleri üretmek, satmak ve toplamak için bu platformdan yararlanabilir.

NFT Influencerlarına Duyulan İhtiyaç

NFT Influencerlarına Duyulan İhtiyaç
NFT Influencerlarına Duyulan İhtiyaç

NFT platformunda etkin olmaya çalışan kullanıcı ve yatırımcılar NFT Influencerlarından yararlanarak çok daha düzenli kazanç elde etme imkanı yakalayabilirler. NFT platformunun dışında yer alan NFT meraklılarının herhangi bir dijital objeden haberdar olmaları da NFT Influencerları aracılığıyla mümkün olur.

NFT platformunun sosyal medya etkileşimine ihtiyaç duyan yapısı, NFT Influencerları kavramını da beraberinde getirmiştir. Herhangi bir NFT’nin tanıtımı ve buna bağlı olarak alım satımının hareket kazanması, NFT Influencerları aracılığıyla çok etkili sonuçlar alınmasını sağlayabilir.

Influencerları önemsemeli ancak NFT alışverişi aşamasında dikkatli olmayı ihmal etmemelidir. Çünkü tanıtım kısmında ister istemez bir yönlendirme tehlikesi de kendini belli edebilir. NFT alışverişi öncesi influencerların yorum ve tanıtımları takip edilirken karar aşamasında ciddi bir araştırma yapmak mecburiyeti unutulmamalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir