Bitcoin Ajandası

En Popüler Metaverse Kripto Paraları
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. En Popüler Metaverse Kripto Paraları

En Popüler Metaverse Kripto Paraları

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Metaverse’ün kripto para sektöründeki önemi son derece büyük olurken, metaverse kripto paraların önemi de bu sanal evren için o denli büyüktür. Sanal dünyalarda, oyunlarda ve bu gibi alanlarda kullanılan metaverse coin’ler, aynı zamanda bir yatırım aracı olarak da tercih edilebiliyor.

Bitcoin Ajandası olarak bu yazımızda, en popüler olan metaverse kripto paralarına değindik.

Metaverse Kripto Paralarından GALA Değersiz mi?

Metaverse Kripto Paralarından GALA Değersiz mi?
Metaverse Kripto Paralarından GALA Değersiz mi?

Oyun devi Zynga’nın kurucu ortağı Eric Schiermeyer’in başında olduğu Gala Games, etkileyici bir soyağacıyla oyna-kazan oyun sahnesine geliyor.

2021’den hemen önce 0,44 $’dan işlem gören GALA jetonu, çok sayıda aktif kullanım durumu ve üretimde olan çok daha fazlasıyla büyüyen bir oyun ekosistemine güç veriyor. Resmi istatistikler, şimdiye kadar platformda satılan 1,3 milyon aktif Gala Oyunları kullanıcısını ve 26.000’den fazla NFT’yi özetlemektedir.

Metaverse kripto paralarından biri olarak karşımıza çıkan GALA, 26 Kasım’da aylık %770’lik bir artış (MTD) dahil olmak üzere 2021’in sonundaki fiyat artışlarından yararlandı ve büyük borsa listeleri tarafından desteklendi. Bir düzeltme sürüyor. Yatırımcılar, bir reddin 0,74 dolar hedefine bir yükseliş trendini önleyebileceği 0,37 dolar destek hattına dikkat etmek isteyebilir.

Gala Games için oldukça önemli olan GALA’nın mevcut piyasalardaki (2 Temmuz 2022) değeriyse 0,054 dolar bandında seyrediyor.

GALA, gerçek dünyadaki faydası açık olmasına rağmen, somut, şeffaf tokenomiklerle ilgili olanlar da dahil olmak üzere bazı resmî belgelerden yoksundur.

Sen tutulan metaverse kripto paralarından olan Axie Infinity bize tam olarak işleyen bir merkezi olmayan oyun platformunun 6,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri elde edebileceğini gösterdi. Gala Games ekosistemini gerçek bir rakip haline getirirse, mevcut 3 milyar dolarlık değeri potansiyel olarak iki katına çıkabilir.

Dikkate Alınması Gereken Bazı Kuruş Yardımcı Paralar

Kurumsal blok zinciri sektörü, son yıllarda önemli bir büyümeye tanık oldu. Bir rapor, 2021 pazar büyüklüğü 5.88 milyar dolar ile 2021-2018 yılları arasında yıllık %82.4 büyüme oranı öngörüyor.

Öncü akıllı sözleşmeler platformu 2015’te piyasaya sürülen Yeni Ekonomi Hareketi’nin kısaltması olan NEM’dir. Bununla birlikte, 2021 Symbol (XYM) lansmanını önleyen NEM’de zaman çok nazik olmadı, selefinin asla başaramadığı zincirler arası birlikte çalışabilirliği elde etmeyi umuyor.

Öyleyse en popüler metaverse kripto paralarından bir diğeri olan XYM, 2022 radarınızda olmalı mı? Symbol, NEM’in başlangıçta vaat ettiği ölçeklenebilirliği elde etmeyi başarırsa, kullanıcı alımı, blockchain’in yerel tokeninin değerini alarak artabilir.

XYM şu anda 0,052 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 294,708 milyar doların üzerindeyken, dolaşımdaki 5,58 milyar arz, dokuz milyar maksimum arzın kabaca %62’sini oluşturuyor.

Sembol çok fazla rekabetle karşı karşıya. Merkezi olmayan dijital servet ekosistemi Inspira Digital Wealth Club’ın kurucusu ve CEO’su Vj Angelo, şunları söyledi: “Çok kalabalık bir pazar. Arkasında çok para var ve her platform onlara kritik miktarda token almaya çalışıyor. Soru şu ki, yeterli pazar payı elde etmek için sürekli ve başarılı bir şekilde işlem gören yeterli jetonları alabilecekler mi?”

Belirli bir rakipte gözü var mı? Angelo’ya göre “Concordium, heyecan verici bir geleceğe sahip gerçekten iyi bir platform”.

Diğer merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin kaçabileceği yerlerde, Concordium, beyaz bültenine göre aktif olarak “bir kullanıcının kimliği hakkında bilgi gerektiren mevcut finansal ve ticari sistemlerle entegrasyon” girişiminde bulunan düzenlemeleri açık yüreklilikle karşılıyor.

Concordium’un yerel CCD jetonu yakın zamanda özel bir satış turunu ve 4.5 milyon CCD’lik topluluk airdropunu 0,56 dolardan kapattı. Yatırımcılar, 2022’de bir borsa listesi için gözlerini dört açmayı isteyebilirler.

CCD Coin’in 8 Temmuz 2022 tarihi itibariyle piyasalardaki durumundan bahsetmemiz gerekirse, yazım esnasında 0,017 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri yaklaşık 31 milyon dolar olan metaverse kripto paralarından CCD, dünkü değişime göre değer kaybetmiş gibi görünüyor.

Chiliz’in Değeri Düşük Mü?

Stratejik ortak ve yatırımcı olarak Binance’in yanı sıra spor, NFT’ler ve hayran katılımının çapraz sektörüne odaklanan Chiliz (CHZ), son zamanlarda bir ton ses getiriyor.

En popüler metaverse kripto paralarından CHZ belirteci, taraftarların favori takımlarıyla bağlantı kurmasına, hatta takım yönetiminde söz sahibi olmasına izin veren bazı benzersiz araçlara sahiptir. CHZ ayrıca ekip performansına sabitlenmiş dinamik bir belirteç yakma stratejisi de dahil olmak üzere bazı baş döndürücü belirteçlere sahiptir. Birçoğu Chiliz’in bazı yenilikçi özelliklere sahip heyecan verici bir kripto projesi olduğunu düşünüyor.

CHZ şu anda 0,099 dolardan işlem görüyor. 6 milyar CHZ’lik dolaşımdaki arz, 1,63 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine tekabül ediyor. Chiliz hem taraftarların hem de spor kulüplerinin hayal gücünü yakalamayı başarırsa, bu rakamlarda önemli bir büyüme görebiliriz, ancak oldukça enflasyonist bir kuruş kripto para birimi olarak token talebi zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya.

Bir zamanlar bir Avrupa girişimi olan Chiliz, 50 milyon dolarlık bir yatırım stratejisinin ardından 2021 boyunca kritik ABD pazarına girmeyi başardı. O zamandan beri güvence altına alınan ortaklıklar arasında altı kez Super Bowl şampiyonu olan New England Patriots ve en az 24 NBA imtiyazı yer alıyor.

Kripto piyasası 2021’in sonuna doğru düşüşe geçtiğinden CHZ bir gerileme yaşasa da oyunda bazı temel unsurlar var. CHZ, 2022’de yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi arasında mı? Göz kulak olmakta fayda var… Lütfen herhangi bir kripto para birimi yatırımı yapmadan önce kapsamlı bir durum tespiti yapın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir