Bitcoin Ajandası

Endüstrideki Kripto Para Sayısı Rekor Kırdı: 20 Binin Üzerinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Endüstrideki Kripto Para Sayısı Rekor Kırdı: 20 Binin Üzerinde!

Endüstrideki Kripto Para Sayısı Rekor Kırdı: 20 Binin Üzerinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim, FED tarafından gerçekleştirilen faiz artırımı ve dünya genelinde yaşanan enflasyon gerilimi gibi olumsuz koşullar söz konusu olurken, 2022 yılında yüzde 50’nin üzerinde değer kaybı yaşayan kripto para sayısı her geçen gün artış gösteriyor. En büyük veri platformlarından biri olan CoinMarketCap verilerine göre söz konusu rakamın ilk defa 20 bini aştığı ortaya çıktı.

Piyasalardaki Kripto Para Sayısı 20 Bini Aştı!

Piyasalardaki Kripto Para Sayısı 20 Bini Aştı!
Piyasalardaki Kripto Para Sayısı 20 Bini Aştı!

Veriler kripto varlıklar için önemli bir düşüş dönemine işaret eden 2022’de, yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen pek çok yeni kripto para ve token oluşturulduğunu ve piyasalara 3765 adet varlığın eklendiğini gösteriyor. Fakat yeni eklenen bu varlıkların sayısı 3500’ün üzerinde olmasına karşın bu varlıkların ve rakamın piyasa üzerindeki etkisinin minimum olduğu gözlemleniyor. Sektörün en önemli varlığı olan Bitcoin’in dominansı bugün bile yüzde 40 seviyesinin biraz üzerinde seyrediyor.

Başta Bitcoin maksimalistleri olmak üzere pek çok kripto para uzmanı, altcoinlerin yüzde 90’nından fazlasının yok olacağını düşünüyor. Kullanım alanı olan ve yükseliş dönemindeki pek çok farklı manipülasyonlardan kendini sıyırmaya başaranlarınsa hayatta kalma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu söylüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir