Bitcoin Ajandası

Enerji İçeceği Devi NFT ve Metaverse Ticari Marka Başvurusunda Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Enerji İçeceği Devi NFT ve Metaverse Ticari Marka Başvurusunda Bulundu!

Enerji İçeceği Devi NFT ve Metaverse Ticari Marka Başvurusunda Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
43 0

Enerji içeceği sektörünün en önemli isimlerinden Red Bull, son dönemin en popüler teknolojilerinden olan metaverse ve NFT için ticari marka başvurusunu gerçekleştirdi. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada bu başvuruyla beraber sanal evrende büyümenin ve markalı NFT’lerin oluşturulmasının planlandığı ifade edildi.

Metaverse’un marka avukatı Michael Kondoudis dün yapmış olduğu açıklamasında Red Bull’un sanal evren için ticari marka başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Kondoudis bu açıklamalarında ayrıca şirketin gerek sanal gerekse kripto para birimleriyle alakalı olarak birtakım finansal değişik hizmetleri ve multimedya hazırlığı içinde olduğunu da belirtti.

Şirketlerin NFT ve metaverse gibi olağanüstü teknolojilerden faydalanabilmek adına gerçekleştirdiği ticari marka başvurusu, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine 97293326 dosya numarasıyla kaydedildi.

Metaverse için Ticari Marka Başvuruları Her Geçen Gün Artış Gösteriyor!

Metaverse için Ticari Marka Başvuruları Her Geçen Gün Artış Gösteriyor!
Metaverse için Ticari Marka Başvuruları Her Geçen Gün Artış Gösteriyor!

Gerçekleştirilen ticari marka başvurusu her geçen gün artış gösteriyor. Amerikalı çok uluslu enerji şirketi olarak bilinen Chevron geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla isim ve logosu için sanal evrene ilişkin yeni bir ticari marka başvurusu gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Dünyaca ünlü fast-food zinciri Mc Donald’s, iç giyim devi Victoria’s Secret, enerji içeceği üreticisi Monster Energy ve perakende lideri Walmart gibi isimler de sanal evrenle NFT sektörüne adım atabilmek adına başvuruda bulunan isimlerden yalnızca birkaçıdır. Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nde ticari marka başvurusunda bulunan şirketlerin sayısı geçtiğimiz yıl 421 kat artış göstermişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir