Bitcoin Ajandası

Eski Alameda Yöneticisi Mahkemeyle İş Birliği Yapacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Eski Alameda Yöneticisi Mahkemeyle İş Birliği Yapacak!

Eski Alameda Yöneticisi Mahkemeyle İş Birliği Yapacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Tutuklu olarak yargılanan eski Alameda yöneticisi Caroline Ellison, serbest kalabilmek adına savunma anlaşmasını imzalamayı kabul etti.

İmzalanan anlaşmaya göre eski CEO, SDNY’nin soruşturması ve ofis tarafında belirlenen diğer güvenlik güçleriyle tam olarak iş birliği yapması bekleniyor. Bu durumda FTX ve Alameda hesapları arasında fon akışı sağlanmasından kaynaklanan telgraf ve emtia dolandırıcılığı gibi çeşitli suçlarla alakalı olası cezai vergi ihlalleri haricinde cezai kovuşturmaya tabi tutulmayacak.  

Eski Alameda Yöneticisi Anlaşmayı İmzaladı

Eski Alameda Yöneticisi Anlaşmayı İmzaladı
Eski Alameda Yöneticisi Anlaşmayı İmzaladı

Alameda Research’ün eski üst düzey yöneticisi Caroline Ellison, ülkenin Savcılığıyla tam bir iş birliği yaptığında cezai vergi ihlalleri haricindeki bütün suçlamalardan beraat etmiş olacak.  

Şirketin eski yöneticisi söz konusu bu anlaşmayı New York Bölgesi ABD Savcılığıyla kısa süre öncesinde imzaladı. Elde edilen bilgilere göre bu anlaşma kapsamında Ellison’ın 250 bin dolar değerinde şahsi kefalet senedi sağlaması ve ABD kıtasına seyahat kısıtlaması gibi şartlar koşularak serbest kalmasına izin verilecek. Bununla beraber sahip olduğu bütün seyahat belgelerini teslim etmesi de talep edilecek.

Savunma anlaşmasında ayrıca Ellison’ın ABD vatandaşı olmaması durumunda sınır dışı edileceğinin zorunlu olacağı da ifade ediliyor. Ellison’ın ABD vatandaşı olduğu varsayılıyor. Fakat bununla beraber yurtdışındaki bazı kripto yatırımcıları arasında vergi sebebiyle kolaylık sağlayabilmek adına vatandaşlıktan çıkıp çıkmadığı ve hükümetin yerleşik olmayanları vergilendirip ödeme yapmadığı konuşuluyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir