Bitcoin Ajandası

Eski FTX Yöneticisi Tutuklandı! Peki SBF ABD’ye İade Edilecek mi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Eski FTX Yöneticisi Tutuklandı! Peki SBF ABD’ye İade Edilecek mi?

Eski FTX Yöneticisi Tutuklandı! Peki SBF ABD’ye İade Edilecek mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Şirketin iflasından sonra en çok konuşulan konulardan biri olan eski FTX yöneticisi Sam Bankman-Fried TSİ gece 03.00 civarında yakalandı. Bahamalar’daki evinde kolluk kuvvetleri tarafından tutuklanan SBF, resmî açıklamalara göre ABD’nin isteği üzerine tutuklandı.

Amerikalı yetkililer, eski CEO’ya ilişkin pek çok suç iddiası yöneltecekleri ve büyük olasılıkla Bahamalar’dan iadesini talep etmelerine ilişkin resmi talebi Bahamalar’da yetkililere iletti. Bu resmi talebin ardından Bahamalar kolluk kuvvetleri, eski FTX yöneticisinin evine yerel saatler akşam 19.00 civarında baskın düzenleyerek tutuklamayı gerçekleştirdi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada operasyonda herhangi bir problem yaşanmadığı ifade edildi.

Savcılık İddianameyi Hazırladı

Savcılık İddianameyi Hazırladı
Savcılık İddianameyi Hazırladı

New York Bölgesi Savcılığı konuya ilişkin resmi bir açıklamada bulunarak Bahamalar’daki yetkililerin kendi talepleri üzerine SBF’yi tutukladığını, detaylı açıklamanınsa daha sonra yapılacağını belirtti.

ABD’nin Sam Bankman-Fried’in iadesini talep etmesine ve Bahamalar yetkililerininse bu aideyi gerçekleştireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Eski FTX Yöneticisi Komisyonun Sorularını Cevaplayamayacak

Tutuklama nedeniyle SBF’nin bugün TSİ 18.00’da Finansal Hizmetler Komisyonu karşısında soruları cevaplandıracağı programa dahil olması da mümkün olmayacak. Program planlanan saatte gerçekleştirilecekken, SBF Bahamalar’da tutukluğu olduğundan programa katılamayacak.

Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı ve Kongre Üyesi Maxine Waters yaşanan bu olaya yönelik açıklamada bulunarak, tutuklama zamanı nedeniyle şaşkın ve üzgün olduğunu dile getirdi. SBF’nin adalete teslim edilme zamanı geldiğini fakat kendisi ve ekibinin son 1 aydır bu programa sıkı çalıştıklarını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir