Bitcoin Ajandası

Eski Kongre Üyesinden Flaş Bitcoin YorumuEski Kongre Üyesinden Flaş Bitcoin Yorumu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Eski Kongre Üyesinden Flaş Bitcoin Yorumu

Eski Kongre Üyesinden Flaş Bitcoin Yorumu

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
37 0

Bitcoin, yaşadığı zirve döneminin ardından yüzde 50’den fazla değer kaybetti ve 30 bin dolara kadar geriledi. Yaşanan bu büyük gerilemede devletlerin kripto paralar ile ilgili almış olduğu kararlar büyük rol oynadı. ABD’de de kripto para birimine daha fazla sınırlama getirilip getirilmeyeceği tartışılırken, yatırımcılar konu ile ilgili endişe taşımaya devam ediyor. Son olarak yeni ataması yapılan SEC Başkanı Gary Gensler, yeni düzenlemeler ile kripto paralar üzerinde kararlar alınmaya devam edeceğini açıklamıştı.

Eski Kongre Üyesinden Flaş Bitcoin Yorumu
Eski Kongre Üyesinden Flaş Bitcoin Yorumu

Piyasalar Temkinli

Gensler tarafından yapılan açıklamaların ardından zaten endişe içinde olan yatırımcılar piyasaya daha da şüpheli bir şekilde bakmaya başladı. Bunun yanı sıra eski ABD Kongre Üyesi Ron Paul da, tam tersi bir yorumda bulunarak Bitcoin’in bir para birimi olduğunu dile getirdi. BU nedenle de paraya dair bir düzenlemenin yapılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Bastırılması Normal

Paul tarafından yapılan yorumlarda, alternatif para birimlerinin baskıya maruz kalmasının normal olarak değerlendirilmesi dikkat çekti. Paul, bu tip alternatif para birimlerinin devletler tarafından negatif olarak algılandığını söyledi. Bu nedenle de en iyi kararın ne olacağına dair en net yorumun devletlerden ziyade serbest piyasadan gelmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir