Bitcoin Ajandası

Ethereum’da Neler Oluyor? ETH Fiyatı Son 7 Ayın Zirvesinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum’da Neler Oluyor? ETH Fiyatı Son 7 Ayın Zirvesinde!

Ethereum’da Neler Oluyor? ETH Fiyatı Son 7 Ayın Zirvesinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto piyasalarında öncü varlıklardan biri olan Ethereum, Şangay ve Capella yükseltmesi öncesinde fiyat artışı gösterdi. Elde edilen bilgilere göre ETH fiyatı son 7 ayın zirvesine ulaştı.

Yükseltmeler öncesinde Ethereum’da yaşanan gelişmeler merak konusu olurken, beklentilerin artması da dikkat çekti.

ETH Fiyatı Direnç Seviyesini Kırdı

ETH Fiyatı Direnç Seviyesini Kırdı
ETH Fiyatı Direnç Seviyesini Kırdı

Ethereum fiyatı aylar sonrasında 1900 dolar direncini kırarak 1925 dolara ulaştı. Shangai ve Capella yükseltmeleri öncesinde yaşanan heyecanla beraber altcoin piyasa değerini omzunda taşıyan Ethereum, aradan geçen 7 ayın üzerinde 1900 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkarak yatırımcılara mutluluk yaşattı. Ethereum’un bir öncesi dönemde söz konusu direnç seviyesini kırması, 16 Ağustos 2022 tarihinde ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele edebilmek adına Federal Fon oranını rekor düzeyde artırdığı döneme tekabül ediyor. Ethereum’daki iki büyük güncellemeyle beraber gelen heyecan, ETH fiyatına ve ağına yönelik büyük beklentilerin olduğuna işaret ediyor.

Yükseltmeyle Beraner Masraflar da Düşecek

12 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilmesi beklenen Shangai (Şangay) yükseltmesi işlem masraflarının düşmesini sağlayacak. Bununla beraber işlem hızının da artırılması amacı taşıyan diğer EIP’lere ilave olarak doğrulayıcı ve stakerlerın işaret zinciri üzerinden stake edilen ETH’yi çekmesine müsaade eden EIP-4895’i aktif hale getirecek.

Ethereum’da yaşanan son fiyat hareketiyle beraber diğer birçok altcoinde de beklentiler yükseldi. Altcoinler arasında lider konuma sahip olan Ethereum’un özellikle de 1900 dolarlık direnç seviyesini kırmış olması, alıcıların hem teknik hem de psikolojik açıdan ETH ticaretinde üstünlük sağladıklarının bir işareti olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir