Bitcoin Ajandası

ETH Fiyatı Tahmini Şaşırtıyor! Balinalar Fiyatı Nereye Taşıyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. ETH Fiyatı Tahmini Şaşırtıyor! Balinalar Fiyatı Nereye Taşıyor?

ETH Fiyatı Tahmini Şaşırtıyor! Balinalar Fiyatı Nereye Taşıyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Balinalar ETH Fiyatını 3 bin Dolara Taşıyacak!

Piyasada en popüler kripto para birimlerinden olarak bilinen Ethereum, haftalar sonrasında yeniden 3 bin dolar düzeyine ulaşmaya çalışıyor. Haberin yazıldığı esnada ETH 2 bin 879 dolar bandından işlem görüyor. Bu seviye direnç düzeyini aşmaya yönelik bir hareket olarak değerlendirilirken, aynı zamanda ETH fiyatının yeni bir rekor için de önemli bir seviye olabileceği düşünülüyor.

Balinalar ETH Fiyatını 3 bin Dolara Taşıyacak!
Balinalar ETH Fiyatını 3 bin Dolara Taşıyacak!

Zincir üstü veriler genellikle uzmanlar tarafından Ethereum fiyatıyla paralel olarak dozunu artıran balinaların faaliyetlerinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. Balinaların hafta sonu gerçekleştirdiği faaliyetler 8 milyar doların üzerine çıktı. Bu durum 24 Şubat tarihinden bu yana en yüksek seviye olarak dikkat çekti.

Piyasa verilerine göre, gerçekleştirilen ETH çıkışları, büyük borsalardan bir gün içerisinde çıkış yapan 200 bin ETH ile yeni bir rekora imza attı. Diğer yandan küçük ölçekli yatırımcılar Ethereum balinalarının bu faaliyetlerine uyum sağlayamadı. Piyasanın çöküşünden beri küçük yatırımcıların günlük işlem hacmindeki etkisi düşüş gösterirken, etkisi de minimum seviyede kaldı.

Geçtiğimiz hafta olağanüstü bir performans sergileyen ETH fiyatı yüzde 15’lik artışla 2 bin 979 dolar düzeyine ulaşmayı başardı. İşlem hacminde yeni bir rekor gerçekleştirilirken, Ethereum piyasa değeri de 400 bin doları buldu.

ETH Geliştiricileri Panik Halinde!

ETH geliştiricileri, yatırımcı ve balinaların iyimser yaklaşımını ağın karmaşıklığı açısından bir olumsuz bir etken olarak değerlendiriyor. Geliştiricilerden biri olan Peter Szilagyi konuya ilişkin açıklamalarında ağın karmaşıklığında oluşabilecek herhangi bir artışın başarısızlığa neden olabileceğini belirtti.

ETH geliştiricisine göre ayrıca karmaşıklığın artmasındaki potansiyel neden, araştırma ekibiyle geliştiriciler arasında sağlam bir iletişim olmamasıdır. Bu durumun düzeltilememesi piyasalarda ciddi problemlere neden olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir