Bitcoin Ajandası

Ethereum Artışı Long İşlemlerini Etkiledi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Artışı Long İşlemlerini Etkiledi!

Ethereum Artışı Long İşlemlerini Etkiledi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para piyasalarında dikkat çeken bir hareketlilik başladı. En büyük kripto para birimlerinden Ethereum bu süreçte artış kaydetti. Ethereum artışı yüzde 16’yı bulurken, bu durumun neticesinde long işlemi açan yatırımcılar olumsuz olarak etkilendi.

ABD Merkez Bankası’nın beklenen 75 baz puanlık faiz kararını açıklamasının ardından kripto para piyasalarında yükseliş seyri izlenmeye başladı. Yapılan açıklama sonrasında BTC yüzde 10 değerlenirken, ETH ise yüzde 16 değerlendi. Bu aşamada tasfiyeler de görülmeye başladı.  

Ethereum Artışının Ardından Long İşlemlerin Tasfiyesi Başladı

Ethereum Artışının Ardından Long İşlemlerin Tasfiyesi Başladı
Ethereum Artışının Ardından Long İşlemlerin Tasfiyesi Başladı

CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre bugün itibariyle (28 Temmuz) totalde kripto para borsası değeri yüzde 7 oranında artış göstererek 1.052 trilyon doları aştı. Yaşanan bu değer artışında en büyük katkı şüphesiz ki Bitcoin ve Ethereum’dan geldi. Son 24 saat içerisinde Bitcoin’inde değerinde yüzde 8’lik bir artış görülürken, Ethereum için bu veri yüzde 11 olarak kayıtlara geçti. Bu aşamada 24 saatlik bazda gerçekleştirilen tasfiye işlemlerinin 388 milyon doların üzerinde olduğu tespit edildi.

Gerçekleştirilen tasfiyelerin en büyüğü yine Ethereum’dan geldi. Yatırımcılar totalde 92 binin üzerinde Ethereum tasfiyesi gerçekleştirdi. Üstelik bu işlemlerin yüzde 51’de Okex üzerinden yapıldı.

Diğer yandan bu tasfiyelerin yüzde 64.96’sı long işlemlerinden yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir