Bitcoin Ajandası

Ethereum Balinalarından İlginç Hamle! En Çok Satılan Altcoinler Bunlar!
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Ethereum Balinalarından İlginç Hamle! En Çok Satılan Altcoinler Bunlar!

Ethereum Balinalarından İlginç Hamle! En Çok Satılan Altcoinler Bunlar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
39 0

Bu durum yatırımcıları memnun ederken, derin cepli Ethereum balinalarının hareketleri de dikkat çekiyor. Piyasalarda balinaların kripto cüzdanlarından çıkardığı altcoinler merak ediliyor.

Ethereum Balinalarının Sattığı Coinler Dikkat Çekiyor!

Ethereum Balinalarının Sattığı Coinler Dikkat Çekiyor!
Ethereum Balinalarının Sattığı Coinler Dikkat Çekiyor!

Piyasada dolaşımda olan coin miktarının ne kadar olduğu, kripto para birimlerinin fiyatının belirlenmesi konusunda etkili bir faktördür. Bu durum çoğu zaman fiyatlarda aşağı ya da yukarı yönlü baskı oluşturabilir. Dolayısıyla toplu olarak alınan ya da satılan coinler piyasaların şekillenmesine önem teşkil edebilir.

On-Chain derin cüzdanlı Ethereum balinalarının piyasadaki hareketliliğini izleyen WhaleStat’a göre, bugün itibariyle en çok sattığı 10 altcoinin başında BUSD geliyor. İkinci sıradaysa piyasa değeri en büyük olan ikinci coin Ethereum yer alıyor. Genel olarak liste yer alan diğer altcoinlerden bahsedecek olursak sıralama şu şekilde yapılıyor:

 1. BUSD
 2. ETH (Ethereum)
 3. USDT
 4. USCD
 5. YFI
 6. SHIB
 7. WBTC
 8. IMX
 9. SAND
 10. TUSD

Kripto Piyasalarının En Başarılı 10 Holdingi!

WhaleStat yalnızca derin cepli olan 100 Ethereum balinalarının hareketlerini değil, ellerinde tuttukları 10 büyük holdingi de takip ediyor. WhaleStat tarafından elde edilen verilere göre kripto para piyasalarının Top 10 holding listesi dikkat çekiyor. Cüzdanında tuttuğu top coinler listesinde başı çeken isim Ethereum gibi görünüyor. Listenin ikinci sırasında FTX token yer alırken, üçüncü sırada ise Shiba Inu Coin (SHIB) bulunuyor. SHIB’i takip eden isim USCD olurken, beş ve altıncı sıralarda USDT ile MAGIC bulunuyor. Yedinci sıranın BEST, sekizinci sıranın OKB, son iki sıranınsa MANA ve CHSB’ye ait olduğu gözlemleniyor. 

Diğer yandan WhaleStat verilerinde Ethereum balinalarının en sık işlem yaptığı token olarak ENS karşımıza çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir