Bitcoin Ajandası

Ünlü Analist Açıkladı: Ethereum Değeri Düşmeye Devam Edebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Analist Açıkladı: Ethereum Değeri Düşmeye Devam Edebilir!

Ünlü Analist Açıkladı: Ethereum Değeri Düşmeye Devam Edebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ethereum’un yaşadığı son düşüş kripto para piyasalarında büyük paniğe neden oldu. Elde edilen verilere göre 1000 doların altına kadar gerileme gösteren ETH yatırımcıları ve piyasaları korkuturken, sektörün önde gelen isimlerinden bazıları yaşanan bu gerilemeyle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Özellikle de Ethereum değerinin düşmeye devam edeceği değerlendirmesi dikkat çekti.

Ethereum Değeri Düşüş Göstermeye Devam Edebilir

Ethereum Değeri Düşüş Göstermeye Devam Edebilir
Ethereum Değeri Düşüş Göstermeye Devam Edebilir

Pangea Fund’ın kurucu ortaklarından biri olan Daniel Cheung, temmuz ya da ağustos ayının Ethereum açısından en kötü zamanlar olacağını düşünüyor. Fon yöneticisinin önerisi üzerine, kripto para endüstrisi, enflasyon türünden varlık eğilimleri izlediğinden şimdilerde piyasalar makro ticaret niteliği taşıyor.

Ethereum örneğine bakacak olursak; ETH Nasdaq üzerinde 0,8 korelasyonda işlem görüyor. Bu durum, Ethereum’un ABD Merkez Bankası’nın yükselişe geçen şahinliği dikkate alındığında ilerleyen süreçlerde iyileşmesi pek de mümkün olmayan geleneksel piyasalardaki eğilimleri hemen hemen kör olarak izlediğine işaret ediyor.

Geleneksel Piyasalara da Maruz Kalınabilir

Daniel Cheung aynı zamanda değerlendirmelerinde, kripto varlığın büyük ihtimalle kaldıraçlı olacağından bahsediyor. Diğer yandan yatırımcıların kripto borsalarındaki hareketlerini neredeyse birebir taklit eden kripto para vasıtasıyla geleneksel borsalara maruz kalınabileceğine de dikkat çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir