Bitcoin Ajandası

Ethereum Destek Bulmaya Devam Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Destek Bulmaya Devam Ediyor!

Ethereum Destek Bulmaya Devam Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ethereum destek bulmaya devam ediyor ve Bitcoin karşısında güçlü durmayı başarıyor. Bitcoin’e kıyasla pozitif bir bölgede kalsa da fiyat 3.650 dolar seviyesine kadar yükseliş gördü. ETH şu an için kendinde düzeltme yaşıyor ve NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizlerinden elde edilen verilere göre düzeltmenin 3.500 dolar ile sınırlı kalması muhtemel görülüyor.

Ethereum, 3.600 dolar direnç seviyesinden daha da üst seviyede yeni bir artış başlattı. Fiyat şu an için 3.500 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görmeye devam ederken ETH/USD saatlik grafiğinde (Kraken verilerine göre) 3.580 dolara yakın destekte bulunuyor. Bir contracting triangle yapısının altında kırılma yaşasa da parite 3.500 dolar seviyesinin üzerinde olduğu sürece yeni bir artışa başlayabilir.

Ethereum Destek Bulmaya Devam Ediyor!

Ethereum Destek Bulmaya Devam Ediyor!
Ethereum Destek Bulmaya Devam Ediyor!

Ethereum destek görürken, Bitcoin ile karşılaştığında duruma göre güçlü durmaya devam etti. 3.500 dolar direnç bölgesine bakılarak verilerin daha da üst seviyelerde pozitif bir bölgede kaldı. ETH, 3.600 dolar seviyesinden tam verilerinde ise 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başardı. Fiyat içerisinde 3.600 dolar seviyesinden daha da üzerine bile yükseliş görmesine rağmen yukarı yönde devam etmeyi de başaramadı. Ethereum aşağı yönlü bir düzeltme görse de başlamadan öncesinde 3.652 dolara kadar yükselişle karşı karşıya kaldı.

3.600 dolar seviyesinden alt seviyelerinde bir kırılma yaşayan Ethereum, fiyatında 3.343 dolardan 3.652 seviyesine göre hareketlilik gördü. Hareket içerisinde %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin daha da altında işlem gördü. Ayrıca saatlik ETH/USD grafiğinin analizine bakıldığında da 3.580 dolara yakın destek görerek ekstra bir contracting triangle yapısının altında kırılma yaşamış oldu. Fiyat konusunda ise şu an 3.550 dolar seviyesinin yakınında konsolide oluyor.

Yükseliş için Gerekli Seviyeler Neler?

Analistin verilerin sonucundan elde ettiği bilgilerine göre bakıldığında ilk büyük direnç 3.600 dolar seviyesine yakın görülmekte. Bir sonraki büyük direnç ise, fiyat seviyesinden daha da yükselebileceği için 3.650 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor. Belirtilen durumlar üzerinde ise fiyat, muhtemelen 3.700 dolar seviyesine yükseliş görebilir. Bir sonraki kilit dirençlerinde ise 3.800 dolar olma olasılığı da yüksek gözüküyor. Daha fazla kazanç, fiyatı 3.880 dolar seviyesine doğru yönlendirebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir