Bitcoin Ajandası

Ethereum Fiyat Analizi: ETH 3K Doları Aştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Fiyat Analizi: ETH 3K Doları Aştı!

Ethereum Fiyat Analizi: ETH 3K Doları Aştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1695 0

Hafta sonu boyunca kilit direnci 3.000 dolarda kırdıktan sonra, Ethereum fiyat analizinde şimdi bu yazı sırasında 45.000 dolara yaklaşan Bitcoin liderliğindeki olumlu piyasa hissiyatıyla yükseliyor.

Ethereum fiyat analizinde hareketine bakıldığında, daha yükseğe çıkmak için güçlü bir inanç olmadan 3.000 dolara ulaştığında biraz temkinli oldu. Bununla beraber alıcılar için tereddüt yaşansa da buna rağmen, kripto para birimi bugün Bitstamp’ta 3.235 dolara ulaşarak yükselmeye devam ederek yatırımcılarına takviye oldu. 3.000 dolar seviyesinde işleme alınan bu desteğe dönüşerek bir sonraki kilit direnç 3.400 dolar olarak değerini belirlemiş oldu.

  • Temel Destek seviyeleri: 3.000$, 2.805$
  • Temel Direnç seviyeleri: 3.400$, 3.750$

Ethereum Fiyat Analizinde Teknik Göstergeler

Ethereum Fiyat Analizinde Teknik Göstergeler
Ethereum Fiyat Analizinde Teknik Göstergeler

İşlem Hacmi: Fiyat yükselirken hacimde görülen düşüş üzerinden genel piyasa da düşüşe geçerse durumda değişiklikler öngörülüyor. Eğer geri çekilirse, ETH zayıf görünür ve tekrar 3.000 doların altına da düşebilir.

RSI: Günlük RSI, yükseliş tarafında yer alarak 60 puana taşındığı noktada alıcıların bu seviyeyi koruması gerekmektedir. Bu durumun aksine uygulama yapılmazsa ETH satış baskısına karşı savunmasız kalacaktır.

MACD: Günlük görülen işleme göre MACD yükseliş gösterse de histogram momentum kaybını doğrulamaktadır. Histogram daha düşük bir yüksek yapımı esnasında bunu bir uyarı olarak almak doğru bir karar olacaktır. Eğer alıcılar devreye girerse bu hızlı bir şekilde silinme yaşatabilir.

ETH için mevcut önyargı yükseliş aslında son zamanlarda yükseliş görülebileceği yönünde. Bununla beraber ETH azalan hacim ile zayıf görünürken de ivme kaybedebilir. Bu duruma göre 3.400 dolarlık direnci geçmek de daha zor gerçekleştirilebilir.

ETH için Kısa Vadeli Fiyat Tahmini

ETH 3.000 dolardan daha üst seviye olsa bile, satış baskısı yoğunlaşabilir. Bu durumda da son fiyat hareketi hızla ters işleme alabilir. Momentum kaybı ve düşük hacim bir endişe kaynağı olarak görüldüğü takdirde mevcut piyasa boğaları desteklerken de ETH bundan faydalanabilir. Fiyat buradan yükselişte ısrarcı olursa bir sonraki kilit direnç 3.400 doları görür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir