Bitcoin Ajandası

Ünlü Analist Uyardı! Ethereum Fiyatı Dibe Çekiliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ünlü Analist Uyardı! Ethereum Fiyatı Dibe Çekiliyor!

Ünlü Analist Uyardı! Ethereum Fiyatı Dibe Çekiliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
53 0

Doğu Avrupa’da devam eden savaşın her geçen gün kripto piyasalarını daha da çok etkilediğini belirten Poppe, bu durumun Ethereum fiyatını dibe çekebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Ethereum Fiyatı Altcoinleri Etkiliyor mu?

Ethereum Fiyatı Altcoinleri Etkiliyor mu?
Ethereum Fiyatı Altcoinleri Etkiliyor mu?

Kripto piyasasının yakından takip ettiği traderlardan Michael van de Poppe, Rusya ve Ukrayna arasında süren savaşın piyasanın en önemli iki para birimi olan Ethereum ve Bitcoin’i olumsuz olarak etkilediğini belirtti. Bu durumun her iki coin fiyatını da dibe çekebileceğine dikkat çeken Poppe, Bitcoin fiyatında 38 bin doları, Ethereum fiyatındaysa 2 bin doları işaret etti.

Ünlü trader açıklamalarında Ethereum fiyatının 2 bin doları görene kadar altcoinlerin potansiyel olarak daha da gerilemesini sağlayacak satış baskına sahip olduğunu ifade etti. Genel olarak piyasalara bakıldığında altcoinlerin değer artışına yönelik herhangi bir ilgisinin bulunmadığını dile getiren Michael van de Poppe, Ethereum’a bakıldığındaysa düşüş yönünde bir zirvenin söz konusu olabileceğini belirtti.

Öte yandan ünlü analist, Ethereum fiyatında en düşük seviyelerin hatta 2 bin dolar seviyesinin test edilebileceğini de ekledi. Bu durum her ne kadar olumsuzlukları beraberinde getirse de alt seviyeden Ethereum alımı için iyi bir fırsat olabileceğine de dikkat çekti.

İşte Poppe’nin Bitcoin’e Yönelik Analizi!

Poppe, Ethereum fiyatının ardından kripto piyasalarının en önemli para biri olan Bitcoin’le alakalı olarak da bazı analizlerini açıkladı. Video açıklamasında Doğu Avrupa’daki gerilimin ekonomiyi ve Bitcoin fiyatını da olumsuz olarak eklediğini belirten Poppe, bu süreçte Bitcoin’in büyük bir düşüş seyri gösterdiğini belirtti. Bunun nedeni olarak piyasalardaki paniği göstererek traderlerın dürtüsel ve kısa vadeli olarak hamlelerde bulunduğunu, dolayısıyla bu durumun piyasaları etkilediğini ifade etti.

Michael van de Poppe, Bitcoin’in biraz daha düşmesi ve bölgenin 38 bin ila 39 bin 500 dolar seviyesinde kaybedilmesi halinde likiditenin minimum seviyeden alınabileceğini söyledi. Bu durumun genel olarak tersine dönüş ve yükseliş sapması elde edilebilecek zaman olduğuna dikkat çeken analist, piyasaların hali hazırda düzeltme yaptığını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir