Bitcoin Ajandası

Ethereum Fiyatı Haftalar Sonrasında O Seviyelere Ulaştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Fiyatı Haftalar Sonrasında O Seviyelere Ulaştı!

Ethereum Fiyatı Haftalar Sonrasında O Seviyelere Ulaştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Shapella yükseltmesinden önceki fiyat düzeyine yakın bir konumda seyreden Ethereum fiyatı dikkatleri üzerine topladı. ETH’deki satış baskının devam edip etmeyeceği merak konusu olurken, uzmanlar grafik analizinde bulundu.

Shapella yükseltmesinden önce büyük bir ivme yakalayan Ethereum, aradan geçen birkaç haftanın sonrasında aynı seviyelere kadar düşüş gösterdi. 1.777 dolar seviyesinden hacimli bir yükselişe geçen ETH, kripto para yatırımcılarında fikir ayrılıklarına neden oldu. Zamanında söz konusu değerden ciddi bir yükseliş ivmesi gösteren varlık, destek bandının aşağı yönlü kırılması kritik ölçüde satış baskısıyla karşılaşabilir.

Ethereum Fiyatı ve Grafik Analizi

Ethereum Fiyatı ve Grafik Analizi
Ethereum Fiyatı ve Grafik Analizi

Shapella güncellemesi öncesinde 1.777 dolar seviyesinden işlem gören ETH, aradan geçen birkaç hafta sonrasında yeniden aynı fiyat bandına ulaşmış gibi görünüyor. Şimdilerde 1.823 dolar seviyesinden işlem gören lider altcoin, dün söz konusu bu fiyat bandını test etmişti. Alıcıların yeniden üstünlük sağlamasıyla beraber bu fiyat aralığına sıçrayan Ethereum fiyatının 1.777 doları düşüş yönünde kırması durumunda ciddi bir satış baskısına maruz kalabilir. Uzmanlara göre varlığın 1.793 ila 1757 dolar aralığı takip edilmesi gereken destek seviyeleri arasında yer alıyor.

Altcoin’lerdeki yükselişin gerçekleşmesi açısından önemli bir kriter olan ETH, yükselişin sürdürülebilmesi için sırasıyla 1.855, 1.916, 1.942 ve 2.022 doların üzerine çıkması gerekir. Grafik analizinde olduğu kadar piyasadaki haber döngüsü de önemli bir kriter olarak değerlendirilir.

Coinmarketcap verilerine göre haberin yazıldığı esnada (11 Mayıs Perşembe) ETH fiyatı 1.824 dolar bandından işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir