Bitcoin Ajandası

Ethereum Fiyatında Neler Oluyor? Yükseliş Trendi mi Hedefleniyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Fiyatında Neler Oluyor? Yükseliş Trendi mi Hedefleniyor?

Ethereum Fiyatında Neler Oluyor? Yükseliş Trendi mi Hedefleniyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1646 0

Ethereum fiyatında yaşanan gelişmeler birçok yatırımcı ve tüketici açısından merak konusu haline geldi.

Mevcut piyasa verilerine göre 2 bin 300 dolar düzeyinde destek bulan Ethereum fiyatı, 3 bin dolar düzeyine kadar yükseldi. Uzmanlar yükselmeye devam eden Ethereum’un 3 bin 50 dolara ulaşması halinde yükseliş trendini sürdüreceğini düşünüyor.

2 bin 750 ve 2 bin 800 dolar direnç seviyelerini aşan Ethereum fiyatı yatırımcısını heyecanlandırdı. Önemli bir fiyat artışı başlatan Ethereum, 3 bin 42 dolar düzeyine erişerek kendisi için bir zirve oluşturdu.  Ethereum fiyatı şu anda kazanımlarını konsolide ederken, son dalgalanmayla beraber yüzde 23.6 Fib gerileme seviyesinin bir hayli üzerinde işlem görüyor.

Saat bazındaki Ethereum/Dolar paritesi grafiğini incelediğimizde 2 bin 960 dolar düzeyine yakın bir destekle yükseliş trendi çizgisini görebiliriz. 3 bin 20 dolar düzeyine yakın bir dirençle karşılaşan ETH, ilk büyük direnç olarak 3 bin 40 ve 3 bin 50 dolar bölgesinde yer alıyor. 3 bin 50 dolar düzeyinin üzerine çıkması halinde yatırımcısına daha fazla kazanç sağlayacağı düşünülebilir. Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde Ethereum fiyatının 3 bin 120 dolar düzeyine ulaşması bekleniyor. Gerçekleşmesi muhtemel bir sonraki direnç düzeyi 3 bin 200 dolar civarındayken, daha çok kazanç için 3 bin 320 dolar düzeyi beklenmelidir.

Ethereum Fiyatındaki Düşüşler Kısıtlı mı?

Ethereum Fiyatındaki Düşüşler Kısıtlı mı?
Ethereum Fiyatındaki Düşüşler Kısıtlı mı?

Jindal tarafından yapılan analizlere göre, Ethereum fiyatının 3 bin 50 dolar düzeyindeki direncine devam etmesi halinde düşüş yönünde bir düzeltme mümkün olabilir. Düşüş yönündeki ilk desteğin 2 bin 960 dolar düzeyinde olduğu, bu desteğin altında bir kırılma söz konusu olduğunda fiyatın 2 bin 850 dolar desteğine itilebileceğini görülüyor. Sonraki aşamada destek düzeyi 2 bin 800 dolar olurken, bunun 100 saatlik basit dalgalanmadaki ortalamaya yakın olduğu da kendini belli ediyor. Bu, 2 bin 559 dolarlık dip seviyesinden sonra 3 bin 42 dolara ulaşan son hareketliliğin yüzde 50 Fib geri çekilme düzeyine yakın bir düzeydir.

Teknik Analiz Raporları Ne Diyor?

Mevcut piyasa verileri göz önünde bulundurularak hazırlanan teknik analiz raporları şu şekilde:

  • Saatlik bazdaki MACD – ETH/USD açısından MACD şu anda yükseliş seviyesinde yavaşlama gösteriyor.
  • Saatlik bazdaki RSI – ETH/USD açısından RSI 50 seviyesinin üstündeki konumunu koruyor.
  • Temel Destek Düzeyi: 2 bin 850 dolar
  • Temel Direnç Düzeyi: 3 bin 50 dolar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir