Ethereum Fiyatlarında Seyir Ne Yönde?

Ethereum Fiyatlarında Seyir Ne Yönde?

Haberler
Mart 25, 2021 tarafından Esra Yılmaz
114
Altcoinler arasında en değerli kripto varlığı olarak bilinen Ethereum, son 24 saat içerisinde önemli bir düşüş yaşadı ve ABD doları karşısında bin 600 dolarlık destek bölgesini de kırdı.
Ethereum Fiyatlarında Seyir Ne Yönde?

NewsBTC ile işbirliği içinde olan popüler analist Aayush Jindal, Ethereum ile ilgili paylaştığı teknik analiz verilerinde önemli detaylara dikkat çekerek ETH’nin seyri ile alakalı konuştu. Ethereum’un şu andaki düşüş çerçevesinde ne olursa olsun bin 550 doların üzerinde kalması gerektiğini vurgulayan Jindal, bin 750 dolarlık direnç seviyesinde tutunamayan ETH’nin bu nedenle düşüşünün uzadığını söyledi. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem gören ETH, aynı zamanda bin 700 doların da altında işlem görmeye devam ediyor.

Ethereum Fiyatlarında Seyir Ne Yönde
Ethereum Fiyatlarında Seyir Ne Yönde

Düşüş Eğilimi Hala Sürüyor

Kraken verilerinden yapılan analize göre ETH/USD paritesine göre bin 700 dolar civarında direnç gösteren büyük bir düşüş eğilimi çizgisinin de bulunduğu söyleniyor. Jindal’a göre, daha büyük bir düzeltmenin ETH/USD’de olabileceğini fakat bin 660 dolar civarında önemli bir satış ilgisiyle karşı karşıya kalınabileceği de düşünülüyor.

Kilit Nokta 1550 Dolar!

Ethereum şu anda bin 740 dolar civarından güç kazanmaya çalışsa da bu çabası yetersiz oldu ve direnç noktasını aşamadı. Düşüş yaşamaya başlayan kripto varlığı, bu düşüş kapsamında bin 650 dolarlık destek seviyesini kırarak aşağı yönlü harekete başladı. ETH için kritik destek noktası bin 550 dolar olarak gösterilirken bunun altına düşülmesi halinde daha büyük bir gerileme mümkün olabilir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle