Bitcoin Ajandası

Ethereum Gas Fee Son Bir Yılın En Düşük Seviyesinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Gas Fee Son Bir Yılın En Düşük Seviyesinde!

Ethereum Gas Fee Son Bir Yılın En Düşük Seviyesinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ethereum gas ücretinde büyük ölçüde düşüş yaşandı. Uzman analiz şirketi Santiment tarafından elde edilen bilgilere göre Ethereum gas fee 2021 yılı yaz döneminden beri görülen en dip seviyeye kadar düştü.

İşlemler için Ethereum Gas Fee Önemli

İşlemler için Ethereum Gas Fee Önemli
İşlemler için Ethereum Gas Fee Önemli

Gwei türünden ifade edilebilen Ethereum gas fee, kullanıcıların Ethereum ağında herhangi bir işlemi gerçekleştirebilmek adına ödemesi gereken bir tür işlem ücreti olarak tanımlanır. Her bir kullanıcı gerçekleştirmek istediği işlem için bu ücreti ödemek durumundadır.

Blok zincirinin son derece sıkışık bir hale gelmesi durumunda gas fee ödemesi de oldukça önemli olacaktır.

Mayıs ayının başında Ethereum fiyatında büyük ölçüde düşüş yaşanmasının ardından Terra’nın çöküşüyle beraber Ethereum gas ücretinde ciddi oranda artış görüldü. Birçok kullanıcı UST çöküşü nedeniyle USDT ve USDC gibi stabil coinlere yönelik işlemler gerçekleştirmeye başladı. Bu da ETH gas ücretinde artış yaşanmasına neden oldu.

Fiyatların Yükselişi Rakipler için Zemin Hazırladı

Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin yüksekliği hala eleştiri almaya devam ediyor. Ölçeklendirme konusunda yaşanan problemler Solana ve Avalanche gibi rakiplerin ön plana çıkmasına zemin hazırlamış oldu.

Söylentilere göre Ethereum 2.0’ın Ağustos 2022 döneminde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Gerçekleştirilecek olan bu güncellemeyle beraber gas ücretlerinin kaldırılması ve enerji tüketiminin ciddi ölçüde düşürülmesi hedefleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir