Bitcoin Ajandası

Ethereum Gas Ücretleri Arasında 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Gas Ücretleri Arasında 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde

Ethereum Gas Ücretleri Arasında 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Gas ücretleri de dahil ortalama ücret içerisinde toplamda 2 dolar civarında bulunan 20 Aralık 2020’den bu yana en düşük ortalama ücret olarak belirlenme yapılmıştır.

İşlem ücretlerine yönelik 2020’nin kapsamında çoğu zaman 2 doları geçmemesi üzerine yorumlar yapıldı. Ancak Bitcoin’in boğa koşusuna göre bu yıl en üst seviyelerde çıkış yaşandığında işler çılgına döndü ve Ethereum’u büyük bir yolculuğa çıkma yaşandı.

Ethereum Gas Ücretleri Arasında 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde
Ethereum Gas Ücretleri Arasında 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde

Gas Ücretleri ve ETH İşlem Ücretleri

ETH işlem ücretlerine göre bakıldığında Ethereum’da tüm zamanlar arasında en yüksek seviyelerde olan 4.164 dolara ulaşım sağlanmadan bir gün sonrasında yani 12 Mayıs’ta 69.92 dolara kadar yükselme yaşandı. Bu süreç hemen hemen bir haftadan sonra, işlem ücretleri 59.57 dolara yükseliş gördüğünde, başka bir zirve daha yaşanmasına neden oldu.

Tüm Bunlar Ne Anlama Geliyor?

Ethereum talebinde düşüş görüldüğünde ücretlerde düşük bir seviyede seyredilirken ETH’nin fiyatında şu anda 1.800 dolar civarında süreç devam ediyor. Bir gecede de düşüş yaşanırken %24 düşerek 5.10 dolara düşen Bitcoin’in ortalama ücreti Nisan ayında en yüksek seviyelere göre yarısında bulundu. Ycharts’a göre Bitcoin’in işlem ücreti geçen yıla göre de bu zamanla kıyaslandığında %330 daha düşük.

Düşük işlem ücretleriyle birlikte madenciler için kötü ve ağ için düşük talepler görülse de, Uniswap veya Synthetix gibi Ethereum tabanlı merkeziyetsiz finans protokolleri aracılığıyla karmaşık işlemler herkes tarafından yapılıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir