Ethereum Hard Fork’una 24 Saatten Az Kaldı!

Ethereum Hard Fork’una 24 Saatten Az Kaldı!

Haberler
Ağustos 5, 2021 tarafından Esra Yılmaz
61
Ethereum Hard Fork’u için uzun süredir bekleyen yatırımcılar en sonunda beklenen güne geldi ve şu an için Londra’da saatler içerisinde gerçekleşme bekleniyor.
Ethereum Hard Fork’una Saatler Kaldı!

Ethereum Hard Fork için beklenen an geldi. Londra’da heyecanla beklenen Hard Fork, yatırımcılar EIP-1559’un yaklaşmasıyla kendi işlemleri üzerinden heyecanı sürdürmeye devam ediyorlar.

Ethereum Hard Fork’u uzun zamandan beri beklenirken kripto para birimlerinden olan EIP-1559’un yaklaşması sonucu 24 saat içinde %8, son 1 hafta içerisinde de %17 oranlarında artış meydana geldi. ETH yazının yazıldığı anlarda 2682 dolardan işlem görürken TSİ 14:30-15:30 civarında gerçekleşmesi umuduyla bekleniyor.

Ethereum Hard Fork’u EIP İçeriyor!

Ethereum Hard Fork’u EIP İçeriyor!
Ethereum Hard Fork’u EIP İçeriyor!

Londra hardfork tam olarak 5 Ağustos 2021’de Blok 12.965.000’de meydana gelecek olan yükseltme ile her hardfork gibi Ethereum’da da fikir birliği ile aynı mekanizmada güncelleme planlanması ayarlandı. EIP-3541, DeFi ilerlemesi işlemleri için gereken yeni tür akıllı sözleşmeleri tanıtımında EIP-3554 ise tehlikeli “zorluk bombasını” Aralık 2021’e erteliyor.

EIP-1559 Nedir?

Ethereum Improvement Proposal 1559 (EIP-1559), yeni oluşumda olan modelin tanıtımında Ethereum protokolünde bir güncelleme ile ve bu nedenle de ETH madencileri diğer yandan Ethereum üzerindne de ana ağda kullanıcılarını etkileyecek.

Diğer bir önemli şey ise EIP-1559 ile ilgili olan en ilginç kısım ise yakma adı altında oluşan işlemdir. ETH kullanıcıları ve dApp’ler toplanan tüm temel ücretlerde imha edilerek yakılır ve dolşaımda arzdan kalan olarak çıkarıma uğrar. Blok ödülleri ise bu noktada değişmeden kalmayı başarır ve bu da Ethereum’un deflasyonal bir özelliğe bürünmesini sağlar.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle