Bitcoin Ajandası

Son Dakika: Ethereum Merge Yükseltmesi Başarıyla Tamamlandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Son Dakika: Ethereum Merge Yükseltmesi Başarıyla Tamamlandı!

Son Dakika: Ethereum Merge Yükseltmesi Başarıyla Tamamlandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para dünyasının gözü kulağı olarak nitelendirilen Ethereum Merge yükseltmesi başarıyla tamamlandı. Merge yükseltmesi Ethereum açısından basamaklardan sadece ilki olarak nitelendiriliyor. Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalara göre Ethereum ağının yükseltmelerdeki ilk adımı olan The Merge tamamlanmış durumda.

Ethereum Merge Yükseltmesi Gerçekleştirildi

Ethereum Merge Yükseltmesi Gerçekleştirildi
Ethereum Merge Yükseltmesi Gerçekleştirildi

Ethereum ağını Proof of Work mekanizmasından Proof of Stake mekanizmasına yükseltecek son derece kritik ve büyük bir adım olan Merge başarılı bir şekilde tamamlandı.

Bitcoin’e kıyasla daha programlanabilir bir protokol olarak Vitalik Buterin tarafından tasarlanan Ethereum, bugün kripto para dünyasının en büyük ve en önemli ikinci para birimi olarak ifade ediliyor. Bu anlamda Ethereum’da gerçekleştirilen söz konusu bu tarihi olayın süreci tüm blockchain çevreleri tarafından heyecanla takip edildi.

Kripto dünyasının yakın bir tarihte gerçekleştirilen en önemli olayı olarak ifade edilen The Merge yükseltmesi, bu sabah itibariyle sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Ethereum, gerçekleştirilen bu ağ geçişi sayesinde ağdaki çalışma prensibini değiştiren ilk blok zinciri olarak kayıtlara geçti.

The Merge’ten Sonra Neler Olacak?

Ethereum Merge yükseltmesi, Ethereum’ın Pos’a geçişindeki ilk adım oldu. Protokolde madencilik açısından gerekli olan hash gücü ihtiyacı ortadan kaldırılmış olsa da mevcut bloklarla alakalı çalışmalar titizlikle yürütülmeye devam ediyor. Ethereum’un yol haritasına göre The Merge’ün ardından önümüzde 4 adım daha bulunuyor. Bütün adımların başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda Ethereum tümüyle PoS’ta çalışan bir blok zinciri haline dönüşecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir