Bitcoin Ajandası

Ethereum MEV Botları Siber Saldırıyla Karşı Karşıya!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum MEV Botları Siber Saldırıyla Karşı Karşıya!

Ethereum MEV Botları Siber Saldırıyla Karşı Karşıya!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Ethereum ağı üzerinde aktif olarak arbitraj olanağı sağlayan MEV botları, bir Ethereum doğrulayıcısının 25 milyon dolarlık istismarına maruz kaldı.

Ethereum ağ kayıtları sayesinde ortaya çıkan verilere göre Ethereum’da işlemleri gerçekleştiren birkaç üst düzey MEV botu siber saldırıyla karşı karşıya kaldı. Peckshield ve WuBlockchain’in ortaya çıkardığı verilerde, siber saldırının arkasında söz konusu botlardaki işlemlerin geçersiz olmasını sağlayan ve değişiklik yapan art niyetli bir ETH doğrulayıcısı olabileceği ifade ediliyor.  

MEV Botları 25 Milyonluk Kayba Uğradı

MEV Botları 25 Milyonluk Kayba Uğradı
MEV Botları 25 Milyonluk Kayba Uğradı

Ethereum ağı üzerinde aktif bir şekilde arbitraj çalışmaları sağlayan birkaç MEV botu, 18 gün öncesinde Ethereum doğrulayıcısı olarak bilinen bir siber saldırganın istismarına maruz kaldı. Bu istismara neden olan saldırgan MEV botlarından neredeyse 25 milyon dolar çaldı. Siber korsanın gerçekleştirdiği işlemlerin gizlilik protokolü Aztec’ten geçtiği öğrenildi.

Ethereum ağında yaşanan bu istismarı ortaya çıkaran kişiyse punk3155 isimli bir Twitter kullanıcısı oldu. Kullanıcı, bu saldırının söz konusu botlar açısından bir dönüm noktası haline gelebileceğine dikkat çekti.

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan isimlerden Peckshield ise, siber saldırganın çaldığı fonların büyük çoğunluğunun 3 farklı adrese aktraıldığını belirtti. Bununla beraber Peckshield, istismara dahil olan 8 adresin KuCoin borsası üzerinden para çekimi gerçekleştirdiğini de açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir