Bitcoin Ajandası

Ethereum Mucidi Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Mucidi Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Açıkladı!

Ethereum Mucidi Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Açıkladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Bir açıklamasında da Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin, proje kapsamında mevcut zorluklar üzerinden kullanım durumlarını açıkladı. Ayrıca, Satoshi Nakamoto’nun kim olmasıyla da ilgili tahminini de öne sürme fırsatı sundu.

Buterin, kimlik belirlememe ve mahremiyetin önemi hakkında da ekstra olumlu yorumlar gerçekleştirdi. ETH kurucusunun bilgilerine göre, Satoshi’nin ortadan kaybolması yapılan en iyi ikinci şey olarak görülüyor, ilki ise Bitcoin. Elon Musk ve Peter Thiel gibi diğer büyük isimler de Vitalik ile aynı düşünce çizgisini devam ettiriyor.

Ethereum Mucidi Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Belirledi!

Ethereum Mucidi Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Belirledi!
Ethereum Mucidi Satoshi Nakamoto’nun Kimliğini Belirledi!

Her ikisi de Satoshi’nin topluluk öncesinde çalışmalarıyla tanınmasıyla ünlü biri olduğuna inanıyor. Vitalik’in Satoshi Nakamoto kimliğiyle ilgili tahminlerine göre dört seçenek arasından bir aday seçmek zorunda kaldığı bir şakayla konuya giriş yaptı.

İlkinde Craig Wright (Faketoshi), Charles Hoskinson (Cardano’nun Yaratıcısı), Elon Musk (Tesla’nın CEO’su) ve isimsiz bir “blueberry” bulunuyordu. Vitalik, Bitcoin’in yaratıcısı olarak Craig Wright olduğunu reddederek bilinmeyen kişiliği seçerek bir BTC yaratıcısı olduğunu iddia ediyor. Zaten bu ısrar için dava etmeye devam ediyor. Satoshi Nakamoto’nun kimliği hakkında daha açık bir şekilde soru yönlendirildiğinde de Vitalik, Bitcoin işlemi alan ilk kişi olan Hal Finney’den alıntı yapma kısmından çekinmedi ve “Bir kişinin ismini vermem gerekse Hal Finney derdim” dedi.

Satoshi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için: https://bitcoinajandasi.com/satoshi-nasil-ortaya-cikti/ yazımızı okuyabilirsiniz.

Harold Thomas Finney Erken Bir Bitcoin Katkıcısıydı

Wikipedia verilerinden elde edilen verilere göre, Harold Thomas Finney erken bir Bitcoin katkıcısı olarak Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan ilk Bitcoin işlemini öne sürerek bu konuda dikkat çekti. Vitalik Buterin’in yorumlarına da ek olarak PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel gibi diğer büyük isimler, Bitcoin’in yaratıcısının geçmiş projelerle de bağlantılı biri olduğuna inancı olduğunu da açıkladı. Thiel bunların yanı sıra 2000’li yıllarda bir sahilde Satoshi ile tanıştığını da belirterek Tesla’nın kurucusu Elon Musk, kendisinin Satoshi olmadığını belirtmesinin yanı sıra, bu zor soruya en iyi gelen isim Bit gold’u yaratmasıyla tanınan Nick Szabo olduğunu açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir